ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TEPAV HEYETİ EDESOB’U ZİYARET ETTİ.
TEPAV HEYETİ EDESOB’U ZİYARET ETTİ.Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Işık Ocaklı, TEPAV İcra Direktör Yardımcısı Esen Çağlar ve beraberinde TEPAV temsilcileri Edirne ESOB’u ziyaret etti.
            Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Işık Ocaklı, TEPAV İcra Direktör Yardımcısı Esen Çağlar ve beraberinde TEPAV temsilcileri Edirne ESOB’u ziyaret etti.
 
            Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne ESOB Başkan Vekili Mehmet Özkan, Edirne ESOB Denetim Kurulu Üyesi İbrahim Karaçalı, Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Sönterler, Edirne Pazacılar Esnaf Odası Başkanı Abdurrahman Altay ve Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören’in hazır bulunduğu ziyarette Edirne’nin gelecek 20-30 yıllık ekonomik kalkınması için yapılması gerekenler ve esnafların talepleri konuşuldu.
 
            TEPAV İcra Direktörü Yardımcısı Esen Çağlar Edirne’nin gelecek 20-30 yılı için ekonomik kalkınmasının sağlanması ve bunun planlanması için Türkiye’de ilk defa başlatılan çalışmada Edirne’nin birinci il olduğunu belirtti. Çağlar “Geçtiğimiz hafta Keşan, İpsala ve Enez bölgesinde sivil toplum örgütleri ile çalışmalar yaptık. TEPAV olarak ekonominin tüm kesimlerine ve ulaşabildiğimiz herkese ulaşarak Edirne için fikirlerini toplamaya çalışıyoruz. Yapacağımız planda bölge halkının talepleri ve mevcut veriler çerçevesinde Edirne’nin ekonomik anlamda daha gelişmiş bir il olmasını hedefliyoruz.” Dedi.
 
            Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne’nin gelecekte ekonomik anlamda lokomotif olması gereken iki sektör olduğunu belirtti. EDESOB Başkanı Emin İnağ “Bizler Turizm ve Tarım sektörlerinin Edirne’de öncelikli olmasını ve bu sektörlerin gelişmesi için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğine inanıyoruz. EDESOB olarak Turizm sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacı ile projeler hazırlayarak kaynaklar sağlıyoruz. Özellikle Avrupa Birliğinden aldığımız fonlar ile İkizevler Konağı Sanatkarlar Gösteri Merkezi ve Traklara ait çalışmanın yapıldığı Bana Trakları Anlat projesinin yanında, sınır ili olmamız sebebi ile esnaflarımızın ithalat ve ihracat konularında bilgilendirilmelerini amaçlayan projelerde yürüttük. Bunun yanında hizmet sektöründe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber çeşitli eğitimler düzenledik.” Dedi.
 
            Toplantıya katılan sektör temsilcisi oda başkanlarının görüşlerini sunmasının ardından Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ TEPAV heyetine EDESOB’un hazırlamış olduğu basılı yayınlardan hediye etti.
 
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR