ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ MUAYENELERİ KONUSUNDA UYARDI
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ MUAYENELERİ KONUSUNDA UYARDIEdirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ esnaf ve sanatkarları uyararak ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin Şubat Ayı sonunda sona ereceğini bildirdi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ  esnaf ve sanatkarları uyararak ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin Şubat Ayı sonunda sona ereceğini bildirdi.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu
hükümlerine göre, ölçü ve ölçü aletlerinin iki yılda bir muayene edilerek damgalanması zorunludur. Damga süresini doldurmuş ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayeneleri için belediye ölçü ve ayar memurluklarına müracaat edilmesi ve muayene gününü belirleyen bir belge alınması şarttır. Söz konusu belge, ölçü aletinin muayenesi yapılıncaya kadar muhafaza edilerek ilgililere ibraz edilmelidir.” Dedi.
 
Edirne ESOB Başkanı İnağ "Periyodik muayene için zamanında müracaat etmeyen üyelerimiz, daha sonra müracaat etmiş olsalar dahi, damga süresi dolmuş ölçü aleti kullanma fiilinden dolayı, idari ve cezai işleme tabi kalırlar. Üyelerimizin faaliyetlerinde kullanılan ve damga süresi dolmuş her türlü ölçü ve ölçü aletinin muayene ve damga işlemlerinin yapılması için muayene beyannamelerini en geç 02 Mart 2015 tarihine kadar belediyelerimizin ölçüler ve ayar memurluklarına vermeleri gerekmektedir.” Dedi
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR