ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “EMEKLİ OLACAK ESNAFLARIMIZIN KULLANACAĞI KREDİ VADESİ 60 AYA KADAR UZATILABİLECEK”
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “EMEKLİ OLACAK ESNAFLARIMIZIN KULLANACAĞI KREDİ VADESİ 60 AYA KADAR UZATILABİLECEK”Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ esnaf ve sanatkarların sigorta prim borçlarının yapılandırılmasına yönelik Ankara’da yaptıkları çalışmaların semeresini verdiğini, 6552 sayılı Torba Kanun ile prim borçlarının yapılandırılmasına başlandığını bildirdi.
 
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ  esnaf ve sanatkarların sigorta prim borçlarının yapılandırılmasına yönelik Ankara’da yaptıkları çalışmaların semeresini verdiğini, 6552 sayılı Torba Kanun ile prim borçlarının yapılandırılmasına başlandığını bildirdi.
 
Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nun yoğun çalışmaları ile 6552 sayılı (Torba) Kanun, 11 Eylül 2014 tarihli ve 29116 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, 6552 sayılı Kanun ile esnaf ve sanatkârlarımıza; sigorta prim borçlarının yapılandırılması için 31 Aralık 2014'e kadar süre verildiğini belirtti. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Bildiğiniz gibi Komisyon üyesi olarak görevli olduğum Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonuna İlimizden gelen sorunları sürekli iletiyorum. Esnaf ve sanatkarlarımızdan gelen talepler üzerine Konfederasyonumuzun yoğun girişimleri ile 30 Kasım 2014 tarihli ve 29191 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2014/7016 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince; Sigorta prim borçlarının yapılandırılması için son başvuru tarihi 02 Şubat 2015 ve ilk taksitin son ödeme tarihi 02 Mart 2015 tarihine kadar uzatılmıştır. Esnaf ve sanatkârlarımızın sigorta prim borçlarının yapılandırmasında ihtiyaç duyduğu kredilerin sağlanması amacıyla 26 Kasım 2014 tarihinde T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında yapılan protokol gereğince, esnaf ve sanatkârlarımıza 36 ay vade ve 0.97 faiz oranı ile kredi kullanabilmektedirler. Ancak kredi vade süresi büyük miktarda borç çıkan esnaflarımız için yeterli gelmemiştir. Yaptığımız çalışmalar sonucu 01 Aralık 2014 tarihinden itibaren HALKBANK aracılığı ile en fazla 36 ay vade ile kullandırılabilen BAĞKUR kredilerinde, vadenin 60 aya kadar uzatılabilmesine imkan sağlanmıştır.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR