ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE EL SANATLARI EMİTT FUARINDA.
EDİRNE EL SANATLARI EMİTT FUARINDA.22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayan EMITT fuarına 71 ülkeden binlerce katılımcı katıldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği her yıl olduğu gibi bu yılda Edirne adına hazırlanan standa yerini aldı.
22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayan EMITT fuarına 71 ülkeden binlerce katılımcı katıldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği her yıl olduğu gibi bu yılda Edirne adına hazırlanan standa yerini aldı.
 
2003 yılından beri sürekli fuarlara katılım sağladıklarını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “2003 yılından itibaren fuarlara yoğun bir şekilde katılmaya başladık. Özellikle Edirne Tava Ciğerin tanıtımına ağırlık verdiğimi o dönemlerde yaptığımız çalışmaların neticesini bugün Edirne bir değer kazanmış olarak değerlendiriyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren ise Edirne El Sanatlarının tanıtımına ağırlık vermeye başladık. Fuarlar vasıtasıyla Edirnemize yeni değerler katmaya ve var olan değerlerini ön plana çıkarmaya çalışıyoruz.” Dedi.
 
Bu yıl Edirne ESOB İkizevler Sanatkarlar Gösteri Merkezinden sağlanan el sanatları ürünleri ile süslenen Edirne Standında görevli olarak Edirne İkizevler Sanatkarlar Gösteri Merkezi Minyatür usta öğreticisi Arzu Pehlivan yer aldı. Edirne ESOB olarak Edirne Tava Ciğer gibi şuanda el sanatlarının tanıtımına yöneldiklerini belirten Başkan İnağ “ Edirnemizin değerlerine değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR