ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “ESNAF SİCİL VE ODA KAYITLARINDA USTALIK BELGESİ İSTENMEYECEK”
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “ESNAF SİCİL VE ODA KAYITLARINDA USTALIK BELGESİ İSTENMEYECEK”Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ 14 Ocak 2015 tarihinde kabul edilen ve 29 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Perakendecilik Yasası ile esnaf sicil ve oda kayıtlarında ustalık belgesi istenmeyeceğini bildirdi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ  14 Ocak 2015 tarihinde kabul edilen ve 29 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Perakendecilik Yasası ile esnaf sicil ve oda kayıtlarında ustalık belgesi istenmeyeceğini bildirdi.
 
Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ uzun yıllardır yasal düzenleme yapılması amacıyla çalışma yürütülen Perakendecilik Yasası ile ticari hayata önemli düzenlemeler geldiğini bildirdi. EDESOB Başkanı İnağ “29 Ocak 2015 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Perakendecilik Yasası ile ticari hayata önemli düzenlemeler getirildi. Bunlar arasında bizlerin yıllardır yakındığı sicil ve oda kayıtlarında ustalık belgesi istenmesi konusu 5362 sayılı Kanunun 68.Maddesine yapılan ekleme ile kaldırıldı. Perakendecilik Yasası’nın yürürlüğe girmesi ile beraber esnaf ve sanatkar siciline kayıtlarda ustalık belgesi istenmeyecektir.” Dedi.
 
EDESOB Başkanı Emin İnağ “ Perakendecilik Yasası’nın 25. Maddesi ile 02 Ocak 1924 tarihli ve 394 sayılı Hafta Tatili Hakkında Kanun hükümleri de perakende işletmeler hakkında uygulanmaz şeklide düzenleme getirilmiş ve böylece esnaf ve sanatkarlarımız için önemli bir sorun olan hafta tatil ruhsatı sorunu da ortadan kaldırılmıştır.” Dedi.
 
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR