ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN EDESOB’A ZİYARET.
VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN EDESOB’A ZİYARET.Bu yıl 23 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında 26.'sı kutlanan Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal ve beraberinde Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü İlhan Işık, Hukuk Bürosu Avukatı Burcu Matlı Kırkpınar Vergi Dairesi Müdürü Behzat Er, Arda Vergi Dairesi Müdürü Süreyya Koçarslan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.

Bu yıl 23 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında 26.'sı kutlanan Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal ve beraberinde Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü İlhan Işık, Hukuk Bürosu Avukatı Burcu Matlı Kırkpınar Vergi Dairesi Müdürü Behzat Er, Arda Vergi Dairesi Müdürü Süreyya Koçarslan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.

          Ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne İnşaat Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Özkan, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri,  Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nezehattin Erçetin, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler  hazır bulundular.

         Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Vergi haftasının temel amacının helal kazançtan alınan verginin kutsallığını yediden yetmiş yediye herkese anlatabilmek ve bu toplanan helal vergilerin ülkemizin savunmasından yollarına harcandığının anlatılması olduğunu, bu nedenle biz seçilmiş kişilerin bir görevinin de bunu esnafımıza anlatmak ve anlatımlar sonucunda ticari kazancı olan herkesin verdiği vergiyi gönüllülük esası ile vermesini sağlamaktır  .” Dedi.

          Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal “ Emin Başkanım benim anlatmak istediklerime tercüman oldu. Bizler öncelikle bizimle yakın bir çalışma ilişkisi içerisinde olan bu kurumları ziyaret ederek, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında verginin kutsallığını ve önemini ön plana çıkarmaktır.” Dedi. Toplantıya katılan esnaf ve sanatkarlar odaları başkanları ve temsilcileri üyelerinin görüş ve önerilerini Vergi Dairesi Başkanı ve yetkililere ilettiler.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR