ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ’NDEN EDESOB’A ZİYARET
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ’NDEN EDESOB’A ZİYARETAnadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi Başkanı Abdulhamit İriş, Çalışan Gençlik Komisyonu Başkanı Kerim Korkmaz ve başkanlık divanı üyeleri Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret ettiler.

         Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi Başkanı Abdulhamit İriş, Çalışan Gençlik Komisyonu Başkanı Kerim Korkmaz ve başkanlık divanı üyeleri Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret ettiler.

          AGD Edirne Şube Başkanı Abdulhamit İriş esnaf ve sanatkar teşkilatının ülkemizin her alanında çok önemli bir yapı olduğunu belirtti. Abdülhamit İriş “Ahilik teşkilatının günümüzde devamı olan esnaf ve sanatkarlar teşkilatı ülkemizde ekonomik, sosyal, kültürel ve ahlaki alanlar başta olmak üzere her alanda etkili ve çok önemli bir teşkilat yapısıdır. Bu teşkilatın Edirne İlinde en üst temsilcisi olan Birlik Başkanımız Emin İnağ ile sık sık görüşmekteyiz. Edirne İli ve esnaf teşkilatı için sürekli çalışan başkanımızı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunmak istedik.” Dedi.

          AGD Edirne Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Kerim Korkmaz esnaf ve sanatkar teşkilatının önemine vurgu yaparak “ Geçtiğimiz yıllarda Eylül ayında kutlanan Ahilik Haftası etkinlikleri bu yıl çıkarılan yönetmelik ile Mayıs ayında alındı. Ancak bizler Ahiliğin bir haftada değil her zaman önemli olduğunu düşünüyoruz.” Dedi.

          AGD Edirne Şubesi’nin ziyaretinden çok memnun olduğunu belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Edirne ESOB Ahilik Teşkilatının günümüzde uygulanan sisteminde Edirne İlindeki en üst esnaf ve sanatkar organizasyonudur. Birliğimiz siciline kayıtlı 14.000’in üzerinde esnaf ve sanatkar, Birliğimize bağlı 34 esnaf ve sanatkar odası ile çok büyük bir aileyiz. AGD Edirne Şubesi daima esnaf ve sanatkarlara değer veren bir dernek olarak her zaman yanımızda yer almıştır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi. AGD Edirne Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Kerim Korkmaz ziyaretlerinin anısında Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ hediye taktim ettiler.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR