ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ ESNAF KREDİLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI.
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ ESNAF KREDİLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından duyurulan esnaf ve sanatkarlara yönelik faizsiz kredi destekleri hakkında açıklama yaptı.

          Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından duyurulan esnaf ve sanatkarlara yönelik faizsiz kredi destekleri hakkında açıklama yaptı.

          Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “ 14/12/2015 tarih ve 2015/8296 sayılı Kararname ile esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik olarak esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığı ile 30.000 TL.’ye kadar faizsiz kredi kullanım imkanı sağlanmıştır. Bu kredi kullanımında esnaf ve kredi kefalet kooperatiflerinin kredi kullandırma koşulları geçerli olacaktır. Kullandırılan kredi miktarına bağlı olarak kredi kefalet kooperatifleri kefil ve ipotek talep edeceklerdir. Kullandırılacak krediler faizsiz kredi olmak ile beraber %1 bloke sermaye kesintisi, toplam 500 TL. banka ve kooperatif masrafı kesintisi ve kredi kullanacak kişinin yaşına göre de sigorta bedeli kesilecektir.” Dedi.

          30.000 Faizsiz kredinin kullanılabilmesi için esnaf ve sanatkarlarımızın bakiyesi 2016 yılına devreden kredi borcunun bulunmaması gerektiğini belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “ Faizsiz kredi kullanım imkanı esnaf ve sanatkarlarımız için çok güzel bir uygulama. Ancak bu uygulamanın geçmiş dönemde 3 kez çıkarılmasına rağmen bankalarca dikkate alınmayan sicil affı mağduru esnaflarımızında yararlanabileceği şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR