ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “ESNAFLARIN SOSYAL GÜVENLİK KESİNTİLERİNDE İNDİRİM YAPILMASI GEREKLİ” DEDİ
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “ESNAFLARIN SOSYAL GÜVENLİK KESİNTİLERİNDE İNDİRİM YAPILMASI GEREKLİ” DEDİEdirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ hükümetin 2016 yılında yaptığı düzenlemeler içinde esnaf ve sanatkarları sevindiren gelişmeler olduğunu ancak özellikle sosyal güvenlik(bağkur) kesintilerinde iyileştirilme yapılması gerektiğini belirtti.

            Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ hükümetin 2016 yılında yaptığı düzenlemeler içinde esnaf ve sanatkarları sevindiren gelişmeler olduğunu ancak özellikle sosyal güvenlik(bağkur) kesintilerinde iyileştirilme yapılması gerektiğini belirtti.

          Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ hükümetin 2016 yılında başlayan ve esnafları ilgilendiren düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulundu. EDESOB Başkanı İnağ “ Hükümetimiz aldığı karar ile emekli olup işine devam eden esnaf ve sanatkarlardan kesilen destekleme primi kaldırıldı. Bu karar bizleri oldukça mutlu etti. Ancak hükümetimiz sosyal güvenlik primlerinde oldukça yüksek artışa giderek bizleri tekrar üzdü.” Dedi. EDESOB Başkanı Emin İnağ “2016 yılında gerçekleşen yeni düzenlemeler sonucu en ağır yük esnaf ve sanatkarlara gelmiştir. Askeri ücrettin arttırılmasının getirdiği yükün üzerine birde bağkur primlerinde yapılan yüksek artış esnaf ve sanatkarlarımızın üzerine aşırı yük getirmiştir. Bir anda artan yük miktarı net 128 TL. olmuştur. 2016 de bağkur Prim oranı % 34,5 olarak uygulanacaktır. Süresi 1 yıldır. Primlere yaklaşık  % 30 zam gelmiştir. Prim miktarında indirim yapılıp yapılmayacağı henüz bildirilmemiştir. 2016 Bağkur primleri en az 568,22 TL en fazla ise 3693,40 TL olmuştur. Altı aylık uygulamadan senelik uygulamaya geçilmiştir.

          Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Artış miktarı %5,58 olsa yada esnafa 100 TL. destek verilse oldukça yerinde bir karar olur” Dedi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR