ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “İŞVEREN SİGORTA PRİM TEŞVİKİ YASALAŞTI.”
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “İŞVEREN SİGORTA PRİM TEŞVİKİ YASALAŞTI.”27 Ocak 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6661 sayılı Askerlik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanuna eklenen geçici 68.madde ile işverenlerin sigorta primlerine devlet desteği yasalaştı.

        27 Ocak 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6661 sayılı Askerlik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanuna eklenen geçici 68.madde ile işverenlerin sigorta primlerine devlet desteği yasalaştı.

        Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Yapılan asgari ücret zammının ardından işveren esnaf ve sanatkarlarımıza gelen vergi ve SGK yükü Konfederasyonumuzun yoğun çalışmaları ile hükümetimize anlatılmıştır. Neticede çıkarılan 6661 sayılı Kanun ile 2015 yılının aynı ayına ilişkin Kuruma verilen aylık prim ve hizmet belgelerinde prime esas günlük kazancı 85.00 TL. ve altında (aylık en fazla 2.550,00 TL.) bildirilen sigortalıların toplam prim ödeme gün sayısını geçmemek üzere, 2016 yılında cari aya ilişkin verilen aylık prim ve hizmet belgelerinde bildirilen sigortalılara ilişkin toplam prim ödeme gün sayısının 2016 yılı Ocak ila Aralık dönemleri için günlük 3.33-TL ile çarpımı (aylık en fazla 99,90) sonucu bulunacak tutar işverenlerin Kuruma ödeyecekleri sigorta primlerinden mahsup edilerek Hazine tarafından karşılanacaktır." Dedi.

          İşverenlerin üzerindeki yükün biraz da olsa hafifletildiğini belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ aylık yaklaşık olarak 100 TL. kadar bir destek sunulduğunu belirtti.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR