ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB’A SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİMİZDEN TEŞEKKÜR.
EDESOB’A SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİMİZDEN TEŞEKKÜR.Uluslararası Kadın Kulübü tarafından Sofya’da geleneksel olarak gerçekleştirilen yardım amaçlı kermese Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen katılmıştır.

       Uluslararası Kadın Kulübü tarafından Sofya’da geleneksel olarak gerçekleştirilen yardım amaçlı kermese Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen katılmıştır.

       Sofya’daki Büyükelçilikler, yerel ve uluslararası kuruluşlar dahil olmak üzere yetmişe yakın masanın yer aldığı bu yılki geniş kapsamlı kermese, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği de Türkiye alanıyla katılım sağladı. Hazırlanan alana Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de Yöresel Edirne Ürünleri ile katkı sağladı. Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliğinden teşekkür mektubu aldıklarını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Sofya’da düzenlenen etkinliğe Büyükelçiliğimizin talebi doğrultusunda sürekli katkı sağlıyoruz. Edirnemizin tanıtımına da büyük imkan sağlayan etkinlik çerçevesinde elde edilen gelir, muhtaç çocuklara ve gençlere yardım sağlamak amacıyla çeşitli projelerde kullanılmakta. Kermeste artan ürünlerde geçmiş yıllarda olduğu gibi Büyükelçiliğimiz aracılığı ile Bulgaristan’daki muhtelif okul ve yetimhanelerdeki ihtiyaç sahiplerine bağışlanmaktadır.” Dedi.

       Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ söz konusu etkinlik sayesinde , Edirne’nin tanıtımına katkı sağlayarak aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine destek olduklarını  belirtti.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR