ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI EMİN İNAĞ ANKARA’DA ESHEP TOPLANTISINA KATILDI.
EDİRNE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI EMİN İNAĞ ANKARA’DA ESHEP TOPLANTISINA KATILDI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen ESHEP (Esnaf ve Sanatkara sunulan Hizmetlerin Etkinlik ve Verimliliğinin Arttırılması Projesi) toplantısına katıldı.

     Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen ESHEP (Esnaf ve Sanatkara sunulan Hizmetlerin Etkinlik ve Verimliliğinin Arttırılması Projesi) toplantısına katıldı.

    Toplantıda Edirne esnaf ve sanatkarının sorunlarını ve taleplerini ileten EDESOB Başkanı İnağ 4.Esnaf ve Sanatkarlar şurasında alınan kararlar çerçevesinde gerçekleştirilen uygulamalar hakkında bilgi verildiğini belirtti.  EDESOB Başkanı Emin İnağ “Bakanlığımız tarafından esnaf ve sanatkarlara yönelik finansal desteklerin daha uygun bir halde arttırılarak devam etmesini talep ettik. Özellikle esnaflarımızın KOSGEB desteklerinden daha etkin bir şekilde yararlanması gerekmektedir. Bu hususta direk makine teçhizat alımlarına destek bekliyoruz. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi  her sokakta zincir mağazaların, marketlerin olmasına izin vermeyeceklerini mevcutlar hakkında da düzenlemeye gidileceğini müjdeledi. Umuyorum ki bu hususta yapılacak olan düzenlemeler en kısa sürede tamamlanır.” Dedi.

    6663 sayılı Torba Kanunun yürürlüğe girdiğini belirten EDESOB Başkanı Emin İnağ “6663 sayılı Torba Kanun ile emekli olduğu halde halen bağkur kapsamında faaliyet gösteren esnaflarımızın 10.Şubat.2016 tarihi itibarı ile artık kesinti yapılmayacaktır. Ayrıca 6663 sayılı 29 yaşını doldurmamış olan genç esnaf ve sanatkarlarımızın 75.000TL’ye kadar olan kazançları 3 dönem boyunca vergi dışı bırakılacaktır. Yine aynı yasa ile basit usul muhasebeye tabi esnaflarımızın 2016 gelirleri itibarı ile 8000 TL.’ye kadar olan kazançları vergi dışı bırakılmıştır.” Dedi.

    Düzenlenen ESHEP toplantısı ile esnaf ve sanatkarlara yönelik birçok yeni düzenleme getirileceğini belirten EDESOB Başkanı Emin İnağ “Esnaf ve sanatkarlarımızın iş hayatının kolaylaştırılması ve yeni fırsatlar yaratılması Ülkemiz ekonomisinin kalkınmasına çok büyük katkı sağlayacaktır.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR