ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB’TA DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI.
EDESOB’TA DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR  GÜNÜ KUTLANDI.Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Çalışma ve İŞKUR Müdürü Şengül Çildam, Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören, Edirne Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Yazıcı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısı ile Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yürütmekte olduğu “Konfeksiyon Alanında Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi” isimli Trakya Kalkınma Ajansı projesi kapsamında eğitim gören bayanlar ile EDESOB bünyesinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar odalarında çalışan bayanların Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlandı.

         Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Çalışma ve İŞKUR Müdürü Şengül Çildam, Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören, Edirne Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Yazıcı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısı ile Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yürütmekte olduğu “Konfeksiyon Alanında Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi” isimli Trakya Kalkınma Ajansı projesi kapsamında eğitim gören bayanlar ile EDESOB bünyesinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar odalarında çalışan bayanların Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlandı.

         Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı. EDESOB Başkanı Emin İnağ “Dünya’da kadınlara hak ettiği değerleri ilk önce veren ülkenin bir ferdi olarak tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum. Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal  Atatürk birçok gelişmiş ülkeden çok önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesini sağlayarak kadınların toplumumuzda hak ettiği yere gelmesi için çok büyük bir adım atmıştır. Günümüzde sosyal hayatımızda kadınların yeri her geçen gün artar iken girişimci çalışkan kadınlarımız sayesinde ülke ekonomimizde büyümektedir. EDESOB olarak yaptığımız girişimcilik kurslarına katılan bayan girişimcilerimizden 20 girişimcimiz işyerini açmış ve yeni biten kurslarımızdan da birçok bayan girişimcimiz işyeri açma hazırlıklarını tamamlamış durumdadır. Güçlü bir ülke olmak istiyorsak kadınlarımızın her alanda eşit bir şekilde hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak zorundayız.” Dedi.

          Edirne Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam proje iştirakçisi oldukları “Konfeksiyon Alanında Vasıflı Eleman Eğitim Merkezinde” eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Edirne Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam “Edirne Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü olarak çeşitli programlar vasıtasıyla bayanlarımızın iş hayatına katılmalarına destek oluyoruz. Edirne Terziler Odası tarafından hazırlanan proje gibi çeşitli eğitim programları düzenleyerek bayanların bir meslek öğrenmesini sağlayıp daha sonra onların bir işe başlamalarına katkı sağlıyoruz. Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile burada eğitim gören ve çalışan bayan arkadaşlarımızı ziyaret ederek günümüzü hep birlikte kutlamak istedik.” Dedi.

          Edirne Terziler Odası Başkanı Hakan Fındıklı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında 40 bayanın düz dikiş eğitimi aldığını belirterek “ Dünya Kadınlar Gününde kursiyerlerimizi Birlik Başkanımız ve Edirne Çalışma İŞKUR İl Müdürümüz ile ziyaret ederek kursiyerlerimiz nezrinde tüm kadınların dünya kadınlar günü kutlamak istedik.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR