ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
KOSGEB KOBİGEL PROGRAMI TANITILDI.
KOSGEB KOBİGEL PROGRAMI TANITILDI.KOSGEB tarafından duyurusu yapılan ve imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmelerin başvurabileceği KOBİGEL programı hakkında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde tanıtım toplantısı düzenlendi.

          KOSGEB tarafından duyurusu yapılan ve imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmelerin başvurabileceği KOBİGEL programı hakkında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde tanıtım toplantısı düzenlendi.

          Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Demirciler Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Edirne Terziler Esnaf Odası Başkanı Hakan Fındıklı ve üye esnafların katıldığı tanıtım toplantısına Edirne KOSGEB Edirne İl Müdürü Bedri Döngel, Edirne KOSGEB Kobi Uzmanı Cesur Sekmez katıldılar.

          KOBİGEL Programı hakkında tanıtım yapan Edirne KOSGEB Kobi Uzmanı Cesur Sekmez “Proje Teklif Çağrılarına, İmalat Sanayinin Yüksek-Orta Yüksek ve Düşük-Orta Düşük Teknoloji Düzeyinde Faaliyet Gösteren İşletmeler başvuruda bulunabilecekler. KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilan edilen Proje Teklif Çağrılarına yönelik proje hazırlayan KOBİ’ler, Kurul tarafından yapılan değerlendirmede destekleme kararı verilmesi durumunda destek alma hakkını kazanacak. Proje Teklif Çağrıları için ülke genelinde İmalat Sanayinin bütün sektörleri proje başvurusunda bulunabilecek. İmalat Sanayi KOBİ’lerine, proje kapsamında yerli makine-teçhizat alması durumunda % 15 oranında ekstra destek verilecek.”

          Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ KOSGEB desteklerinden esnaf ve sanatkarların en üst düzeyde yararlanması için gayret gösterdiklerini belirterek “Edirne ESOB olarak KOSGEB ile sürekli iletişim halindeyiz. Esnaf ve sanatkarlarımızın KOSGEB desteklerinden en üst düzeyde yararlanması için elimizden geleni yapıyoruz.” Dedi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR