ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
AVRUPA KOBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI.
AVRUPA KOBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI.Bu yıl 21-27 Kasım 2016 tarihleri arasında kutlanan “Avrupa KOBİ Haftası” etkinleri kapsamında Edirne KOSGEB İl Müdürü Bedri Döngel Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı makamında ziyaret etti.

Bu yıl 21-27 Kasım 2016 tarihleri arasında kutlanan “Avrupa KOBİ Haftası” etkinleri kapsamında Edirne KOSGEB İl Müdürü Bedri Döngel Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı makamında ziyaret etti.

Edirne KOSGEB İl Müdürü Bedri Döngel “Avrupa Birliği, KOBİ’lerin desteklenmesi ve girişimciliğin özendirilmesi için; AB’nin, ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerini bir marka altında yaygınlaştırmak amacıyla, 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımını sürdürmektedir. Bu kapsamda, ülkeler her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca kendi seçtikleri temalar çerçevesinde Avrupa KOBİ Haftası’nın mantığına uygun etkinlikler düzenlemektedir. Bunun yanı sıra yıl boyunca da benzer etkinliklerle Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımı canlı tutulmaya çalışılmaktadır. KOSGEB’in ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftası’nda Türkiye, 2009 yılından itibaren diğer 37 katılımcı ülke ile birlikte yer almaktadır. Bu çerçevede, ülkemizin aktif olarak katılım sağladığı ilk yıl olan 2010 yılında etkinlik sayısı açısından üçüncü sırada yer alırken, 2011’den itibaren açıklanan istatistiklere göre ülkemiz yapılan etkinlik sayısı açısından birinci sırada yer almaktadır. Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne KOSGEB İl Müdürlüğü olarak bizde Esnaf teşkilatımızı ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk.”

 

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Edirne KOSGEB Müdürü Bedri Döngel’in ziyaretinden çok memnun olduğunu belirtti. EDESOB Başkanı Emin İnağ “Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında KOSGEB Müdürümüz Bedri Döngel ile yapabileceğimiz çalışmalar hakkında görüştük. Edirne KOSGEB İl Müdürlüğü’nün çalışmalarından çok memnunuz. İlimizde özellikle yeni girişimcilerimize sağladıkları destek her geçen gün artmaktadır.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR