ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EMİN İNAĞ “VAKIF KİRALARI İNDİRİLMELİ.”
EMİN İNAĞ “VAKIF KİRALARI İNDİRİLMELİ.”Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ özellikle bu yıl yaşanan olumsuzluklar sebebi ile esnaf ve sanatkarların bitme noktasına geldiğini belirtti.

          Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ özellikle bu yıl yaşanan olumsuzluklar sebebi ile esnaf ve sanatkarların bitme noktasına geldiğini belirtti.

          Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “2016 yılı maalesef esnaf ve sanatkarlar için krizlerle dolu bir yıl oldu. Küresel ekonomik krizin yansımalarını en ağır şekilde hissetmeye başladık. Ülkemizin maruz kaldığı terör eylemleri ve uluslararası arenada yaşadığımız sıkıntılar turizmi vurdu. Ve ülkemizin bekasına yönelik yapılan 15.Temmuz darbe girişimi küçük esnaf ve sanatkarları resmen mahvetti.15.Temmuz terör eyleminin ardından işler resmen bıçak gibi kesildi. Küçük esnafların durumu şuan çok kötü hale geldi. Bu olumsuzluklar sebebi ile durma noktasına gelen turizm, özellikle kapalı çarşılarda faaliyet gösteren esnaflarımızı siftah yapmadan dükkan kapatır hale getirdi. Bu darbe girişimi esnasında ve girişimin ardından sokaklara çıkarak demokrasimize sahip çıkan esnaf ve sanatkarlarımıza Devletimizden destek bekliyoruz. Devletimizin Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığı ile sağlayacağı kira desteği esnaflarımız için çok büyük bir destek olacaktır. Şuan gündemde olan vakıf kiracılarının kiralarının yüzde elli oranında düşürülmesi tam anlamıyla bir cansuyu olacaktır.” Dedi.

             Edirne’nin deki kapalı çarşılarında kira indirimine dahil edilmesi gerektiğini belirten EDESOB Başkanı Emin İnağ “Yapılacak kira indirimi ile esnaflarımıza bir nebze olsun katkı sağlanacaktır.” Dedi.          

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR