ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN EDESOB’A ZİYARET
EDİRNE SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN EDESOB’A ZİYARETEdirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Süleyman Lale ve Müdür Yardımcısı İbrahim Güven Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret ettiler.

            Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Süleyman Lale ve Müdür Yardımcısı İbrahim Güven Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret ettiler.       

            Edirne SGK İl Müdürü Süleyman Lale ziyarette güncel uygulamalar hakkında bilgi verdi. SGK İl Müdürü Süleyman Lale “Prim borcu olmayan şirket ortakları, esnaf ve tüccarlar  ile 4/b (Bağ-Kur) sigortalılarına 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren 5 puanlık prim indirimi sağlanmaktadır. Bu 5 puanlık indirim uygulamada %10’un üzerinde bir indirime denk gelmektedir. Ayrıca  6736 sayılı Yapılandırma Kanununa göre borcunu yapılandıran vatandaşlar için 2 Ocak 2017 olan ilk taksit ve peşin ödeme son tarihi bankalarda yaşanan sistemsel sıkıntıdan dolayı 9 Ocak 2017 tarihine ertelendi. Bu süre zarfında ödeme yapan vatandaşlarımız herhangi bir mağduriyet yaşamayacaklar” dedi.

          Edirne SGK İl Müdür Süleyman Lale’nin ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Özellikle dün yaşanan sistem sıkıntı sebebi ile üyelerimizden yoğun sorular geldi. Bu konuda yapılan çalışma ve süre uzatımı bizi çok memnun etti. Yapılandırmasını yapan üyelerimiz rahat bir nefes aldı.” Dedi.

         

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR