ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ TESK AB PROJESİ KAPSAMINDA SOFYA’YA GİTTİ.
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ TESK AB PROJESİ KAPSAMINDA SOFYA’YA GİTTİ.Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından hazırlanan ve Voc-Test Merkezleri-II Hibe programı kapsamında desteklenen Avrupa Birliği Projesi kapsamında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gitti.

           Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından hazırlanan ve Voc-Test Merkezleri-II Hibe programı kapsamında desteklenen Avrupa Birliği Projesi kapsamında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gitti.

          Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından hazırlanan “Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi” isimli AB Projesinin ana iştirakçisi Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olup, proje kapsamında Bulgaristan’da uygulanan belgelendirme sistemleri incelenecek. Proje ekibinde yer alan Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yaptı. EDESOB Başkanı Emin İnağ  “Konfederasyonumuz Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in talimatlarıyla hazırlanan proje kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan  meslek standartları ve belgelendirme sistemleri incelenecek. Proje kapsamında 3 ulusal meslek standardı geliştirilecek ve ayrıca TESK bünyesinde 12 yeterlilikte TÜRKAK’tan akredite olmuş ve MYK’dan yetki almış bir belgelendirme kuruluşu kurulacak.” Dedi.

          Proje faaliyetleri içerisinde yer alan Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Ülkemizde meslek standartlarının belirlenmesine önemli katkılar sağlayacak olan projede elimizden geldiğince gayret göstereceğiz.” dedi.   

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR