ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVLARI EDİRNE’DE YAPILABİLECEK”
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVLARI EDİRNE’DE YAPILABİLECEK”Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir. İlk etapta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 2015/1 sayılı Tebliğ ekinde yer alan 48 meslekte, (Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerektiren Meslekler) mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiştir.” Dedi.

        Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir. İlk etapta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 2015/1 sayılı Tebliğ ekinde yer alan 48 meslekte, (Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerektiren Meslekler) mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiştir.” Dedi.

         Edirne’de TOBB tarafından kurulan MEYBEM A.Ş. tarafından Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda söz konusu belgeleri almak için sınavlar düzenleneceğini belirten EDESOB Başkanı Emin İnağ “ Daha önce bu sınavlara girmek için İstanbul’da bulunan firmalara başvurmak gerekiyordu. Şuan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası aracılığı ile bu işlem yerine getirilebilecektir. İlgili sektörlerde faaliyet gösteren üyelerimizin de başvurabileceği sınavlara ETSO’ya başvurarak katılınabilir. Sınav ve belgelendirme talepleri ETSO tarafından alınacaktır. MEYBEM A.Ş tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlar şunlar; Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 3, Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 4, Ahşap Kalıpçı Seviye 3, Betonarme Demircisi Seviye 3, Betoncu Seviye 3, Duvarcı Seviye 3, İskele Kurulum Elemanı Seviye 3, Sıvacı Seviye 3, CNC Programcısı Seviye 4, CNC Programcısı Seviye 5, Metal Sac İşlemeci Seviye 3, Metal Sac İşlemeci Seviye 4, Çelik Kaynakçısı Seviye 3, İnşaat İşçisi Seviye 2, Panel Kalıpçı Seviye 3, Isı Yalıtımcısı Seviye 3, Seramik Karo Kaplamacısı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 4. “ dedi .

         Başvuru için gerekli evraklar  Başvuru Formu, Kişisel Beyan, Nüfus cüzdan fotokopisi, Adaya ait 2 adet vesikalık fotoğraf, Sadece İskele Kurulum elemanı için sınava girecek adayların sağlık raporu olmalıdır. (Raporda İskele Kurulum Elemanı olarak çalışabilir yazmalıdır.), Adayların TC Kimlik numaraları (Başvuru Formu ve Aday Listesi), Kişisel IBAN Numaraları (Kişisel Beyan ve Aday Listesi) olup Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na başvuru yapmak gerekmektedir.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR