ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
KOSGEB SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ FAİZ DESTEĞİ
KOSGEB SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ FAİZ DESTEĞİEdirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Mesleki Eğitim Komisyonu toplantısının ardından yaptığı açıklamada EDESOB Başkanı İnağ KOSGEB Kredi Faiz Desteğinin en kısa sürede uygulanacağını belirtti.

        Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Mesleki Eğitim Komisyonu toplantısının ardından yaptığı açıklamada EDESOB Başkanı İnağ KOSGEB Kredi Faiz Desteğinin en kısa sürede uygulanacağını belirtti.

          Edirne ESOB Başkanı İnağ “KOSGEB tarafından 50 bin TL. üst limitli Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine talep oldukça yoğun oldu. Krediye Türkiye genelinde 244.980 işletme başvuruken bu işletmelerden sadece 15.000 işletme destekten yararlanabildi. Desteğe başvuru süresinin kısa oluşu, yoğun başvuru sebebi ile sistemde meydana gelen tıkanma ve başvurusu sahiplerinin büyük çoğunluğunun bu destekten yararlanamaması gibi konuları TESK’e ilettik. Yapılan yeni çalışma ile KOSGEB tarafından birkez daha KOSGEB veri tabanına kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan KOBİ’lere, yine aynı şekilde 50 bin TL. üst limitli, 12 ay ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği verilecek.” Dedi.

          EDESOB Başkanı Emin İnağ “2016 Aralık ayında verilen KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvuruda bulunmuş 244.980 işletmeden söz konusu krediyi kullanarak KOSGEB tarafından destek ödemesi gerçekleştirilen işletmeler hariç olmak üzere, gerekli şartları taşıyan tüm işletmelerin bu destekten yararlanmaları konusunda KOSGEB İcra Kurulu KOSGEB İdare Başkanlığı’nı yetkilendirmiştir. KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine yeni başvuru alınmayacak.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR