ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “YENİ NESİL YAZAR KASA KULLANIM ZORUNLULUĞU ERTELENDİ.”
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “YENİ NESİL YAZAR KASA KULLANIM ZORUNLULUĞU ERTELENDİ.” Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğunun ertelediğini söyledi.

   Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğunun ertelediğini söyledi.

          Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ 2014 Yılı cirosu 150 Bin TL.’nin altında olan esnaf ve sanatkarların yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğunun ertelendiğini açıkladı. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “ 2013 yılında yapılan yasal düzenleme ile tüm ticari işletmelerin yeni nesil yazar kasa kullanımı zorunlu hale getirilmiş ancak esnaf ve sanatkarlarımızdan gelen yoğun talep, Birliğimizin ve Konfederasyonumuzun çalışmaları sonucu bu zorunluluk 01 Ocak 2018 tarihine ertelenmişti. Fakat esnaf ve sanatkarlarımızın içinde bulunduğu ekonomik zorluk göz önüne alınarak yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğunun tekrar ertelenmesi yönünde taleplerimizi Konfederasyonumuza ilettik. Konfederasyonumuzun çalışmaları sonucu 2014 yılı cirosu 150 TL.’nin altında olan esnaf ve sanatkarlarımız, eski nesil yazarkasalarını, herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın bu cihazların mali hafızaları dolana kadar kullanabilmelerine olanak sağlayan yasal düzenleme yapılmıştır. Mali hafızası dolan veya herhangi bir nedenle mali hafıza değişimi gerektiren bir durumda eski nesil cihazlara yeni mali hafıza takılmayacak, bunun yerine yeni nesil yazar kasa kullanımı zorunlu olacaktır.” Dedi.

          EDESOB Başkanı Emin İnağ “Mali hafızası dolması veya herhangi bir nedenle mali hafızanın değiştirilmesi zorunluluğu doğması halinde, bu durumun meydana geldiği tarihi takip eden 30 gün içinde yeni nesil yazarkasaların alınması ve kullanılması zorunludur.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR