ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE VERGİ DAİRESİ BAŞKANINDAN EDESOB’A ZİYARET
EDİRNE VERGİ DAİRESİ BAŞKANINDAN EDESOB’A ZİYARETEdirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Kırkpınar Vergi Dairesi Müdürü Tuğrul Gelegin Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ettiler.

  Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, Kırkpınar Vergi Dairesi Müdürü Tuğrul Gelegin Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ettiler.

Ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özkan, Edirne Terziler Esnaf Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Nezehattin Erçetin, Edirne Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Selçuk Gül, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Edirne Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdurrahman Altay ve Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören hazır bulundular.

Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal basit usul muhassebe sisteminde getirilen yenlik hakkında bilgi vermek amacıyla Edirne ESOB’u ziyaret ettiklerini belirtti.  Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal “Defter tutma, muhasebe kaydı ve beyanname işlemlerinin elektronik ortamda yapılması ve uygulanmasına yönelik düzenlemelerin yer aldığı 486 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği 17 Aralık 2017 tarihli 30273 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni tebliğ ile basit usul muhasebeye tabi olan mükelleflerin ile gerçek usulde işletme defteri tutan mükelleflerimiz muhasebe bilgileri Gelir İdaresi Başkanlı tarafından oluşturulan elektronik sistem aracılığı ile kayıt edecekler ve göndereceklerdir. Mükelleflerimizin şifre işlemlerini ve yeni sisteme giriş işlemlerini yapmaları için son tarih 30.06.2018 tarihidir.” Dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ yeni sistem hakkında “Esnaf ve sanatkarlar odalarımız gerekli çalışmaları yapmaktalar. Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, üyelerimiz mağdur olmadan tüm işlemlerini odalarımız aracılığı ile yapabilmeleri için gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ancak üyelerimizin şimdiden vergi dairesinden şifrelerini alarak odalarına başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR