ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
KOSGEB FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
KOSGEB FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR“KOSGEB tarafından imalatçı esnaf ve sanatkarımızın finansman ihtiyacını karşılamak amacı ile sıfır faizli istihdam endeksli cansuyu kredisi desteği başvuruları 26.Kasım.2008 tarihinde başladı. ”İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ'lere sağlanan sıfır faizli Cansuyu Kredisi başvuruları devam ediyor. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ “KOSGEB tarafından sağlanan imalatçı esnaf ve sanatkarımızı kapsayan destek kredisi başvuruları devam ediyor. Başvuru yapacak esnaf ve sanatkarlarımız ilk olarak kayıtlı oldukları odalara başvurarak işlemlere başlayabilirler. Daha sonraki aşamalarda Birliğimiz bünyesinde Genel Sekreterliğimiz gerekli çalışmaları yapacak” Dedi.Tekirdağ KOSGEB Bölge Müdürlüğü ile çok iyi düzeyde bir koordinasyon içerisinde çalıştıklarını belirten İNAĞ “Mevcut piyasa şartlarında esnaf ve sanatkarımız için çok önemli bir çalışma. Piyasanın içerisinde bulunduğu nakit sıkışıklığını çözecek kadar geniş kapsamlı bir çalışma olmasa bile imalatçı esnaf ve sanatkarımızın sorunlarına yardımcı olacağına inanıyorum. Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN gönderdiği mektupta hizmet sektöründeki esnaf ve sanatkarımız içinde benzer kredi çalışmalarının olduğunu bizlere bildirdi. Ancak KOSGEB kanunda değişiklik yapılmadan imalatçı esnaf ve sanatkar dışında kredi dağıtımı yapılamadığını ve KOSGEB kanunda da 2009 yılında değişiklik yapacaklarını bildirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bendevi PALANDÖKEN özellikle hizmet sektöründe çalışan esnaf ve sanatkarımızın da benzer kredi desteklerinden yararlandırılması için yoğun olarak çalışmaktalar.” Dedi.KOSGEB Cansuyu kredisine imalatçı tüm esnaf ve sanatkarımız başvurabilmektedir. Başvuru yapacak esnaf ve sanatkarımız bilgi almak için Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreterliğine başvurabilirler.
“KOSGEB tarafından imalatçı esnaf ve sanatkarımızın finansman ihtiyacını karşılamak amacı ile sıfır faizli istihdam endeksli cansuyu kredisi desteği başvuruları 26.Kasım.2008 tarihinde başladı. ”
İmalatçı Esnaf ve Sanatkar ile KOBİ'lere sağlanan sıfır faizli Cansuyu Kredisi başvuruları devam ediyor. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ “KOSGEB tarafından sağlanan imalatçı esnaf ve sanatkarımızı kapsayan destek kredisi başvuruları devam ediyor. Başvuru yapacak esnaf ve sanatkarlarımız ilk olarak kayıtlı oldukları odalara başvurarak işlemlere başlayabilirler. Daha sonraki aşamalarda Birliğimiz bünyesinde Genel Sekreterliğimiz gerekli çalışmaları yapacak” Dedi.
Tekirdağ KOSGEB Bölge Müdürlüğü ile çok iyi düzeyde bir koordinasyon içerisinde çalıştıklarını belirten İNAĞ “Mevcut piyasa şartlarında esnaf ve sanatkarımız için çok önemli bir çalışma. Piyasanın içerisinde bulunduğu nakit sıkışıklığını çözecek kadar geniş kapsamlı bir çalışma olmasa bile imalatçı esnaf ve sanatkarımızın sorunlarına yardımcı olacağına inanıyorum. Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN gönderdiği mektupta hizmet sektöründeki esnaf ve sanatkarımız içinde benzer kredi çalışmalarının olduğunu bizlere bildirdi. Ancak KOSGEB kanunda değişiklik yapılmadan imalatçı esnaf ve sanatkar dışında kredi dağıtımı yapılamadığını ve KOSGEB kanunda da 2009 yılında değişiklik yapacaklarını bildirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bendevi PALANDÖKEN özellikle hizmet sektöründe çalışan esnaf ve sanatkarımızın da benzer kredi desteklerinden yararlandırılması için yoğun olarak çalışmaktalar.” Dedi.
KOSGEB Cansuyu kredisine imalatçı tüm esnaf ve sanatkarımız başvurabilmektedir. Başvuru yapacak esnaf ve sanatkarımız bilgi almak için Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreterliğine başvurabilirler.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR