ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
İNAĞ “ PROJEMİZİ HASKOVA'DA ANLATTIK”
İNAĞ “ PROJEMİZİ HASKOVA'DA ANLATTIK”Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2006 Ortak Küçük Projeler Fonu kapsamında Avrupa Birliği tarafından hibe almaya hak kazanan Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası olarak yürüttüğümüz “Türkiye-Bulgaristan Ortak Yemek Kültürü (Turkish-Bulgarian Common Food Culture)” adlı projemiz kapsamında 13-14-15 Şubat 2008 tarihlerinde Bulgaristan'ın Haskova iline giden Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası proje ekibi ilk aşama çalışmalarını tamamladı.Edirne ESOB Birlik Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ Bulgaristan Haskova Esnaf Odaları ile yaptıkları Avrupa Birliği projesi kapsamında Haskova'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.İnağ “ Projemizin ilk çalışma ziyaretini 13.Şubat.2009 tarihinde yaptık. Yaptığımız ziyarette hedeflediğimizin üzerinde sonuçların elde ettik. Proje ortağımız ile faaliyet planı, düzenlenecek eğitimler hakkında karşılıklı görüş alış-verişinde bulunduk. Ayrıca Bulgar tarafının yaptığı çalışmaları inceledik. Yemek kitabımız için ortağımızın çalışmasını tamamlamasını bekleyeceğiz. Hem biz hem proje ortağımız gayet hızlı bir çalışma sergiliyoruz. Haskova'da düzenlenecek eğitimin planlamasını yaptık.” Dedi.Projelerinin Bulgaristan Haskova Bölgesinde de büyük ilgi gördüğünü belirten İnağ “Ziyaretimizin ilk günü proje ortağımız Haskova Esnaflar Birliğinin yaptığı programla, Haskova Esnaf Odaları Birliği Başkanı Lazko Latev ile beraber Haskova Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği törene katıldık. Haskova'da başarılı ticaret adamlarına ödüllerin verildiği törenlerde Edirne Valiliği Vali Yardımcılarından Ali Deniz Sürmen ile görüştük. Kendilerine projemiz hakkında bilgi verdik. Aynı törende Edirne Bulgaristan Cumhuriyeti Başkonsolu Angel Angelov ile görüşme fırsatımız oldu. Sayın Konsolosumuza projemizi detaylı bir şekilde anlatma fırsatı bulduk. Törende Uzunköprü Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sayın İbrahim Akalın, Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Rahmi Eren ve beraberlerindeki heyet ile görüştük. Projemizi anlatmamız için çok önemli olan bu töreni iyi değerlendirdiğimize inanıyorum. Haskova'da gıda sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerin ürünlerinin sergilendiği törende bu bölgede üretilen gıda ürünlerini inceledik. Yaptığımız ziyarette projemizin ana hedefi olan yerel yemekleri ön plana çıkarılması konusunda Haskova Bölgesinden tam puan aldığımıza inanıyorum. Bizim için diğer önemli bir gelişmede Haskova Belediyesi ve Haskova Ticaret ve Sanayi Odasının 14.02.2009 tarihinde ortak düzenledikleri etkinliklerde İngiltere Leicestershire Ticaret Odası Başkan Yardımcısı John Townsend ile görüştük. Kendilerini projemiz kapsamında düzenleyeceğimiz yemek festivaline davet ettik.” Dedi.
Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2006 Ortak Küçük Projeler Fonu kapsamında Avrupa Birliği tarafından hibe almaya hak kazanan Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası olarak yürüttüğümüz “Türkiye-Bulgaristan Ortak Yemek Kültürü (Turkish-Bulgarian Common Food Culture)” adlı projemiz kapsamında 13-14-15 Şubat 2008 tarihlerinde Bulgaristan'ın Haskova iline giden Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası proje ekibi ilk aşama çalışmalarını tamamladı.
Edirne ESOB Birlik Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ Bulgaristan Haskova Esnaf Odaları ile yaptıkları Avrupa Birliği projesi kapsamında Haskova'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İnağ “ Projemizin ilk çalışma ziyaretini 13.Şubat.2009 tarihinde yaptık. Yaptığımız ziyarette hedeflediğimizin üzerinde sonuçların elde ettik. Proje ortağımız ile faaliyet planı, düzenlenecek eğitimler hakkında karşılıklı görüş alış-verişinde bulunduk. Ayrıca Bulgar tarafının yaptığı çalışmaları inceledik. Yemek kitabımız için ortağımızın çalışmasını tamamlamasını bekleyeceğiz. Hem biz hem proje ortağımız gayet hızlı bir çalışma sergiliyoruz. Haskova'da düzenlenecek eğitimin planlamasını yaptık.” Dedi.
Projelerinin Bulgaristan Haskova Bölgesinde de büyük ilgi gördüğünü belirten İnağ “Ziyaretimizin ilk günü proje ortağımız Haskova Esnaflar Birliğinin yaptığı programla, Haskova Esnaf Odaları Birliği Başkanı Lazko Latev ile beraber Haskova Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği törene katıldık. Haskova'da başarılı ticaret adamlarına ödüllerin verildiği törenlerde Edirne Valiliği Vali Yardımcılarından Ali Deniz Sürmen ile görüştük. Kendilerine projemiz hakkında bilgi verdik. Aynı törende Edirne Bulgaristan Cumhuriyeti Başkonsolu Angel Angelov ile görüşme fırsatımız oldu. Sayın Konsolosumuza projemizi detaylı bir şekilde anlatma fırsatı bulduk. Törende Uzunköprü Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sayın İbrahim Akalın, Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Rahmi Eren ve beraberlerindeki heyet ile görüştük. Projemizi anlatmamız için çok önemli olan bu töreni iyi değerlendirdiğimize inanıyorum. Haskova'da gıda sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerin ürünlerinin sergilendiği törende bu bölgede üretilen gıda ürünlerini inceledik. Yaptığımız ziyarette projemizin ana hedefi olan yerel yemekleri ön plana çıkarılması konusunda Haskova Bölgesinden tam puan aldığımıza inanıyorum. Bizim için diğer önemli bir gelişmede Haskova Belediyesi ve Haskova Ticaret ve Sanayi Odasının 14.02.2009 tarihinde ortak düzenledikleri etkinliklerde İngiltere Leicestershire Ticaret Odası Başkan Yardımcısı John Townsend ile görüştük. Kendilerini projemiz kapsamında düzenleyeceğimiz yemek festivaline davet ettik.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR