ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
İNAĞ ALKOL SATIŞI YAPAN ESNAFI UYARDI.
İNAĞ ALKOL SATIŞI YAPAN ESNAFI UYARDI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ, alkol satışı yapan esnafı uyardı. Alkol satışı yapan yerlerin Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilatı ve Görevleri Kanuna göre satış yapmaları gerektiğini hatırlattı.Esnafın mağdur olmaması için kurallara uyması gerektiğini belirten Emin İNAĞ “Kolluk kuvvetlerinin yaptığı incelemelerde tekel büfesi, market, içkili lokanta, birahane, meyhane, bar gibi yerlerde alkol satış ruhsatı olmadan satış yapıldığı, bazı işyerlerinin ise yetkili olmadıkları halde açık olarak içki satışı ve sunumu yaptığı tespit edilmiş, işyeri sahiplerinin kolluk kuvvetlerince çeşitli miktarlarda para cezası ile cezalandırıldığı bildirilmiştir.” Dedi. Esnafın mağdur olmaması için kesinlikle kurallara uymaları gerektiğini belirten İNAĞ “Kurallara uymayanlara yasa gereği cezai işlem yapılacaktır. Bunu önlemek için kesinlikle kurallara uymamız gerekli. Özellikle büfe, bakkal ve market gibi açık içki satış ruhsatı olmayan yerlerde açık içki satılmaması gerekmektedir. TAPDK belgesi olmayan yada süresi dolan esnafında bu eksiğini en kısa sürede kapatması gerekmektedir.” Dedi.Cezaların çok yüksek olduğunu belirten İNAĞ “Esnafımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Sadece kuralına uygun olarak satış yapılması ceza almaktan kurtulmak için yeterli” Dedi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ, alkol satışı yapan esnafı uyardı. Alkol satışı yapan yerlerin Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilatı ve Görevleri Kanuna göre satış yapmaları gerektiğini hatırlattı.
Esnafın mağdur olmaması için kurallara uyması gerektiğini belirten Emin İNAĞ “Kolluk kuvvetlerinin yaptığı incelemelerde tekel büfesi, market, içkili lokanta, birahane, meyhane, bar gibi yerlerde alkol satış ruhsatı olmadan satış yapıldığı, bazı işyerlerinin ise yetkili olmadıkları halde açık olarak içki satışı ve sunumu yaptığı tespit edilmiş, işyeri sahiplerinin kolluk kuvvetlerince çeşitli miktarlarda para cezası ile cezalandırıldığı bildirilmiştir.” Dedi. Esnafın mağdur olmaması için kesinlikle kurallara uymaları gerektiğini belirten İNAĞ “Kurallara uymayanlara yasa gereği cezai işlem yapılacaktır. Bunu önlemek için kesinlikle kurallara uymamız gerekli. Özellikle büfe, bakkal ve market gibi açık içki satış ruhsatı olmayan yerlerde açık içki satılmaması gerekmektedir. TAPDK belgesi olmayan yada süresi dolan esnafında bu eksiğini en kısa sürede kapatması gerekmektedir.” Dedi.
Cezaların çok yüksek olduğunu belirten İNAĞ “Esnafımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Sadece kuralına uygun olarak satış yapılması ceza almaktan kurtulmak için yeterli” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR