ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
İNAĞ “ HASKOVA'DA YAPILAN EĞİTİMLERİ İNCELEDİK”
İNAĞ “ HASKOVA'DA YAPILAN EĞİTİMLERİ İNCELEDİK”Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2006 Ortak Küçük Projeler Fonu kapsamında Avrupa Birliği tarafından hibe almaya hak kazanan Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası olarak yürüttüğümüz “Türkiye-Bulgaristan Ortak Yemek Kültürü (Turkish-Bulgarian Common Food Culture)” adlı projemiz kapsamında 29-30-31 Mart 2009 tarihlerinde Bulgaristan'ın Haskova iline giden Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası proje ekibi çalışmalarını tamamladı.Edirne ESOB Birlik Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ Bulgaristan Haskova Esnaf Odaları ile yaptıkları Avrupa Birliği projesi kapsamında Haskova'da yapılan eğitimler hakkında bilgi verdi.İnağ “ Projemiz kapsamında yerel yemeklerin öğretildiği eğitimlerin Edirne ayağını başarı ile tamamladık. Sayın Valimiz Mustafa BÜYÜK'ün de bizzat incelediği eğitimlerde 10 Turizm Meslek Okulu öğrencisi 25 aşçı esnafı olmak üzere toplam 35 katılımcıya yerel yemeklerimiz hakkında eğitim verdik. Projemiz kapsamında hedeflediğimiz 20 katılımcı sayısının 35'e çıkması bizleri çok mutlu etti. Bu başvuru sayısı esnafımızın yeniliklere olan ilgisinin bir göstergesidir. Projemiz kapsamında Edirne'de yaptığımız eğitimlerin aynısını Haskova'da da düzenledik. Haskova Turizm Okulu bünyesinde gerçekleştirilen eğitimlere toplam 20 kişi katıldı. Haskova'ya yaptığımız ziyarette eğitimleri izledik. Proje ortağımız Haskova Bölgesi Esnaflar Birliği Başkanı ve projemizin Bulgaristan ayağı koordinatörü Sayın Lazko Latev'in organize ettiği eğitimlerinde çok başarılı olduğunu gördük. Bizleri çok mutlu eden bir diğer olayda projemizin hedeflerinden olan ortak yemeklerin tespiti konusunda pek zorlanmayacak oluşumuz oldu. Çünkü Bulgaristan Haskova Bölgesinde yapılan yemeklerin isimleri dahi Türkiye'de ki yemekler ile aynı. Bu yemekleri yine projemiz kapsamında hazırlayacağımız yemek kitabında kamuoyu ile paylaşacağız. Bu çalışmada yaptığımız en önemli tespit ortak bir gastronomi kültürümüz olduğudur. ” Dedi.Yapılan çalışmalar ile ilgili gerekli dokümanları aldıklarını ve projenin bundan sonraki faaliyetleri için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İNAĞ “ Proje koordinatörümüz Özay Güngören yapılan faaliyetleri organize ediyor, Bulgaristan'dan aldığımız dokümanlar ile beraber yemek kitabımızın çalışmalarını hızlandıracağız. Kitabımız için Türkiye tarafındaki yemekleri uzmanımız Müşerref Gizerler Hocam hazırlıyor. Şimdi önümüzde çok önemli bir yemek festivali organizasyonu var. Tüm gücümüzle festival hazırlıklarına başladık.” Dedi.
Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2006 Ortak Küçük Projeler Fonu kapsamında Avrupa Birliği tarafından hibe almaya hak kazanan Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası olarak yürüttüğümüz “Türkiye-Bulgaristan Ortak Yemek Kültürü (Turkish-Bulgarian Common Food Culture)” adlı projemiz kapsamında 29-30-31 Mart 2009 tarihlerinde Bulgaristan'ın Haskova iline giden Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası proje ekibi çalışmalarını tamamladı.
Edirne ESOB Birlik Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ Bulgaristan Haskova Esnaf Odaları ile yaptıkları Avrupa Birliği projesi kapsamında Haskova'da yapılan eğitimler hakkında bilgi verdi.
İnağ “ Projemiz kapsamında yerel yemeklerin öğretildiği eğitimlerin Edirne ayağını başarı ile tamamladık. Sayın Valimiz Mustafa BÜYÜK'ün de bizzat incelediği eğitimlerde 10 Turizm Meslek Okulu öğrencisi 25 aşçı esnafı olmak üzere toplam 35 katılımcıya yerel yemeklerimiz hakkında eğitim verdik. Projemiz kapsamında hedeflediğimiz 20 katılımcı sayısının 35'e çıkması bizleri çok mutlu etti. Bu başvuru sayısı esnafımızın yeniliklere olan ilgisinin bir göstergesidir. Projemiz kapsamında Edirne'de yaptığımız eğitimlerin aynısını Haskova'da da düzenledik. Haskova Turizm Okulu bünyesinde gerçekleştirilen eğitimlere toplam 20 kişi katıldı. Haskova'ya yaptığımız ziyarette eğitimleri izledik. Proje ortağımız Haskova Bölgesi Esnaflar Birliği Başkanı ve projemizin Bulgaristan ayağı koordinatörü Sayın Lazko Latev'in organize ettiği eğitimlerinde çok başarılı olduğunu gördük. Bizleri çok mutlu eden bir diğer olayda projemizin hedeflerinden olan ortak yemeklerin tespiti konusunda pek zorlanmayacak oluşumuz oldu. Çünkü Bulgaristan Haskova Bölgesinde yapılan yemeklerin isimleri dahi Türkiye'de ki yemekler ile aynı. Bu yemekleri yine projemiz kapsamında hazırlayacağımız yemek kitabında kamuoyu ile paylaşacağız. Bu çalışmada yaptığımız en önemli tespit ortak bir gastronomi kültürümüz olduğudur. ” Dedi.
Yapılan çalışmalar ile ilgili gerekli dokümanları aldıklarını ve projenin bundan sonraki faaliyetleri için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İNAĞ “ Proje koordinatörümüz Özay Güngören yapılan faaliyetleri organize ediyor, Bulgaristan'dan aldığımız dokümanlar ile beraber yemek kitabımızın çalışmalarını hızlandıracağız. Kitabımız için Türkiye tarafındaki yemekleri uzmanımız Müşerref Gizerler Hocam hazırlıyor. Şimdi önümüzde çok önemli bir yemek festivali organizasyonu var. Tüm gücümüzle festival hazırlıklarına başladık.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR