ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
İNAĞ KOSGEB BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ ZİYARET ETTİ.
İNAĞ KOSGEB BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ ZİYARET ETTİ.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ KOSGEB Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti. KOSGEB Bölge Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ve KOSGEB Edirne Bölgesi Sorumlusu Bedri Döngel ile yeni KOSGEB yasası ve çalışmalar hakkında görüştü.Edirne ESOB Başkanı İnağ, Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören ile beraber Merkezi Tekirdağ'da bulunan KOSGEB Tekirdağ Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Esnaf ve Sanatkar tarafından biran önce yasalaşması beklenen yeni KOSGEB yasası hakkında bilgi alan İnağ “ Esnaf ve Sanatkarımız yeni çıkacak yasa ile beraber kredi şartlarını merak ediyor. Esnafımız Birliğimize ve bağlı odalarımıza yoğun şekilde KOSGEB ile ilgili gelişmeleri soruyor. Bizim bildiğimiz kadarı ile yasa meclise geldi ancak seçimler dolayısı ile meclis tatile girdiğinden yasalaşmadı. Tabi yasanın değişmesinin ardından kredi şartlarının ne olacağını bilmiyoruz. Ayrıca KOSGEB'in şuan ki yasaya göre imalatçı esnaf ve sanatkara sağladığı farklı alanlarda birçok kredi desteği var. Özellikle ARGE desteği konusunda Birliğimiz çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu konuda Birlik genel sekreterimiz Özay Bey'i görevlendirdim.” Dedi.KOSGEB Bölge Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu “Yeni yasanın çıkmasına kesin diyebiliriz. Ancak yasanın çıkmasının ardından kredilerin hangi şartlarda kullandırılacağınız tam olarak bilmiyoruz. Bize ayrılan bütçe yaklaşık 2,5 milyar TL. yani eski para ile 2,5 katrilyon. Bu bütçenin şuan için tamamını faiz desteğini kullanılması düşünülüyor. Buda neredeyse tüm esnaf ve sanatkara faiz desteği sunabilecek bir miktar. Ama özellikle tekrar belirtmek isterim ki kredi desteğinin nasıl olacağı konusunda kesinleşmiş bir şey yok. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Bölgemizde en iyi çalıştığımız kurumların başında geliyor. Hatta ilki diyebilirim. Bizim görevimiz bölgemizde ki KOBİ'lere destek vermek. Bu desteği ne kadar çok sağlarsak biz KOSGEB çalışanları o kadar başarılı oluruz. Bu konuda değerli Başkanıma çok teşekkür etmek istiyorum. Çalışmalarımızda bizlere her türlü kolaylığı ve imkanı sağlamakta. Özay Bey'i artık kendi personelimiz olarak görüyoruz.” Dedi.Kredi Garanti Fonu Hakkında Bilgi veren Ali Vasfi Eskicioğlu “Kredi Garanti Fonu özetle bir kefillik sistemi diyebiliriz. Şuan KGF için Trakya'ya bir hizmet ofisi açılması gündemde. Benim gönlümden Edirne'ye açılması geçiyor. Bu konuda sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.İnağ “Kredi Garanti Fonu'nun Edirne'ye bir hizmet bürosu açması çok önemli ve bizler için gerekli bir çalışma. Sizlere de sık sık ilettiğimiz üzere Bankalar özellikle 2.Cansuyu kredisi desteğinde büyük sorunlar çıkardılar. KGF'nin Edirne'de bürosunun olması bu sorunları büyük ölçüde azaltır. Biz bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” Dedi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ KOSGEB Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti. KOSGEB Bölge Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ve KOSGEB Edirne Bölgesi Sorumlusu Bedri Döngel ile yeni KOSGEB yasası ve çalışmalar hakkında görüştü.
Edirne ESOB Başkanı İnağ, Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören ile beraber Merkezi Tekirdağ'da bulunan KOSGEB Tekirdağ Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Esnaf ve Sanatkar tarafından biran önce yasalaşması beklenen yeni KOSGEB yasası hakkında bilgi alan İnağ “ Esnaf ve Sanatkarımız yeni çıkacak yasa ile beraber kredi şartlarını merak ediyor. Esnafımız Birliğimize ve bağlı odalarımıza yoğun şekilde KOSGEB ile ilgili gelişmeleri soruyor. Bizim bildiğimiz kadarı ile yasa meclise geldi ancak seçimler dolayısı ile meclis tatile girdiğinden yasalaşmadı. Tabi yasanın değişmesinin ardından kredi şartlarının ne olacağını bilmiyoruz. Ayrıca KOSGEB'in şuan ki yasaya göre imalatçı esnaf ve sanatkara sağladığı farklı alanlarda birçok kredi desteği var. Özellikle ARGE desteği konusunda Birliğimiz çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu konuda Birlik genel sekreterimiz Özay Bey'i görevlendirdim.” Dedi.
KOSGEB Bölge Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu “Yeni yasanın çıkmasına kesin diyebiliriz. Ancak yasanın çıkmasının ardından kredilerin hangi şartlarda kullandırılacağınız tam olarak bilmiyoruz. Bize ayrılan bütçe yaklaşık 2,5 milyar TL. yani eski para ile 2,5 katrilyon. Bu bütçenin şuan için tamamını faiz desteğini kullanılması düşünülüyor. Buda neredeyse tüm esnaf ve sanatkara faiz desteği sunabilecek bir miktar. Ama özellikle tekrar belirtmek isterim ki kredi desteğinin nasıl olacağı konusunda kesinleşmiş bir şey yok. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Bölgemizde en iyi çalıştığımız kurumların başında geliyor. Hatta ilki diyebilirim. Bizim görevimiz bölgemizde ki KOBİ'lere destek vermek. Bu desteği ne kadar çok sağlarsak biz KOSGEB çalışanları o kadar başarılı oluruz. Bu konuda değerli Başkanıma çok teşekkür etmek istiyorum. Çalışmalarımızda bizlere her türlü kolaylığı ve imkanı sağlamakta. Özay Bey'i artık kendi personelimiz olarak görüyoruz.” Dedi.
Kredi Garanti Fonu Hakkında Bilgi veren Ali Vasfi Eskicioğlu “Kredi Garanti Fonu özetle bir kefillik sistemi diyebiliriz. Şuan KGF için Trakya'ya bir hizmet ofisi açılması gündemde. Benim gönlümden Edirne'ye açılması geçiyor. Bu konuda sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.
İnağ “Kredi Garanti Fonu'nun Edirne'ye bir hizmet bürosu açması çok önemli ve bizler için gerekli bir çalışma. Sizlere de sık sık ilettiğimiz üzere Bankalar özellikle 2.Cansuyu kredisi desteğinde büyük sorunlar çıkardılar. KGF'nin Edirne'de bürosunun olması bu sorunları büyük ölçüde azaltır. Biz bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR