ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
KOSGEB KANUN DEĞİŞİKLİĞİ RESMEN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
KOSGEB KANUN DEĞİŞİKLİĞİ RESMEN YÜRÜRLÜĞE GİRDİEsnaf ve Sanatkarımızın merakla beklediği KOSGEB yasasındaki değişiklik ve KOSGEB aracılığı ile kullandırılacak krediler konusunda Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ bir açıklama yaptı.Şuan KOSGEB tarafından verilecek krediler ile ilgili yetkinin tamamen Bakanlar Kurulunda olduğunu belirten Edirne ESOB Başkanı İnağ “Esnaf ve sanatkarımızın merakla beklediği ve bizim yakından takip ettiğimiz KOSGEB Kanunundaki değişiklik Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasının ardından 05.Mayıs.2009 tarihi itibari ile Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Daha önce sadece imalat sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarımızın başvurabildiği KOSGEB desteklerine hizmet sektöründeki esnaf ve sanatkarlarımızda başvurabilecekler. Bundan sonraki aşamada, hangi sektördeki işletmelerin örneğin bakkal esnafımız, manav esnafımız, kahveci esnafımız v.b. destekleneceği ve hangi bölgelerde ne gibi destekler uygulanacağına Bakanlar Kurulu karar verecektir. Bakanlar Kurulu belirlediği kriterler uyarınca KOSGEB icra komitesine görev verecek ve kredi çalışmaları başlayacaktır.” DediEDESOB Başkanı İnağ “Şuan için Bakanlar Kurulunun belirleyeceği kriterleri beklemekteyiz. Bu süreçten sonra hizmet, ticaret,imalat v.b. sektörler ile ilgili başvurular KOSGEB Tekirdağ Bölge Müdürlüğü'ne yapılacaktır.”Dedi.
Esnaf ve Sanatkarımızın merakla beklediği KOSGEB yasasındaki değişiklik ve KOSGEB aracılığı ile kullandırılacak krediler konusunda Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ bir açıklama yaptı.
Şuan KOSGEB tarafından verilecek krediler ile ilgili yetkinin tamamen Bakanlar Kurulunda olduğunu belirten Edirne ESOB Başkanı İnağ “Esnaf ve sanatkarımızın merakla beklediği ve bizim yakından takip ettiğimiz KOSGEB Kanunundaki değişiklik Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasının ardından 05.Mayıs.2009 tarihi itibari ile Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Daha önce sadece imalat sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarımızın başvurabildiği KOSGEB desteklerine hizmet sektöründeki esnaf ve sanatkarlarımızda başvurabilecekler. Bundan sonraki aşamada, hangi sektördeki işletmelerin örneğin bakkal esnafımız, manav esnafımız, kahveci esnafımız v.b. destekleneceği ve hangi bölgelerde ne gibi destekler uygulanacağına Bakanlar Kurulu karar verecektir. Bakanlar Kurulu belirlediği kriterler uyarınca KOSGEB icra komitesine görev verecek ve kredi çalışmaları başlayacaktır.” Dedi
EDESOB Başkanı İnağ “Şuan için Bakanlar Kurulunun belirleyeceği kriterleri beklemekteyiz. Bu süreçten sonra hizmet, ticaret,imalat v.b. sektörler ile ilgili başvurular KOSGEB Tekirdağ Bölge Müdürlüğü'ne yapılacaktır.”Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR