ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI İNAĞ ESNAFI UYARDI.
EDESOB BAŞKANI İNAĞ ESNAFI UYARDI.Havaların ısınması ile beraber İlimize gelen turist sayısında önemli bir artış olduğunu belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ “Edirne'mize özellikle turlar ile önemli sayıda ziyaretçi gelmeye başladı. Esnafımızın ilimize gelen misafirlerimizi gerektiği gibi güzel bir şekilde ağırlayacaklarına eminim” Dedi.Esnafın çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Edirne ESOB Başkanı İnağ “İlimizi ziyarete gelen turistlere gerekli ilgiyi göstermemiz gerekmekte. Bizlerin misafirleri olan ziyaretçiler Edirne ekonomisine bu durgunlukta önemli katkılarda bulunmaktadırlar. Ancak tarafımıza gelen bazı şikayetlerde velinimetlerimize uygun olmayan hatta yasadışı davranışlarda bulunulduğunu tespit etmiş durumdayız. Öncelikle Edirne esnafı olarak bu şekilde davranan birkaç kişiyi aramızda barındırmamız gerekmektedir. Unutmamalıyız ki bir kişinin yaptığı yanlışlığın cezasını tüm esnaf gelir kaybederek öder. Bizler Kanunların bize verdiği yetkileri kullanarak kurallara uymayan esnafların dükkanlarının kapatılmasına kadar gidecek olan cezaları uygulayacağız. Yapılan bu kadar çalışma ve reklamın birkaç kişi yüzünden heba edilmesine ve tüm Edirne esnafına zarar gelmesine müsaade etmeyeceğimizi belirtmek isterim. Esnaf olarak dikkat edeceğimiz konular çok basit, fiyat tariflerimizi mutlaka asacağız. Özellikle yiyecek içecek sektörünün fiyat tarifelerine çok özen göstermesi gerekmekte. Temizlik ve hijyen konularına önem verip, müşterilerimize güler yüzle davrandığımız taktirde yine bizler kazanacağız. Edirne'de turizmin gelişmesi için herkes gibi esnaf ve sanatkarlarımızın çok duyarlı olduklarını biliyoruz” dedi.Özellikle Belediye ekiplerinin kontrollerinin sıklaşacağını belirten İnağ “Esnafımızın çalışmalarına özen göstereceğine eminim, Edirne olarak misafirperverliğimizi gelen ziyaretçilere göstereceğiz. Sonuçta kazanan yine biz olacağız” Dedi.
Havaların ısınması ile beraber İlimize gelen turist sayısında önemli bir artış olduğunu belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ “Edirne'mize özellikle turlar ile önemli sayıda ziyaretçi gelmeye başladı. Esnafımızın ilimize gelen misafirlerimizi gerektiği gibi güzel bir şekilde ağırlayacaklarına eminim” Dedi.
Esnafın çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Edirne ESOB Başkanı İnağ “İlimizi ziyarete gelen turistlere gerekli ilgiyi göstermemiz gerekmekte. Bizlerin misafirleri olan ziyaretçiler Edirne ekonomisine bu durgunlukta önemli katkılarda bulunmaktadırlar. Ancak tarafımıza gelen bazı şikayetlerde velinimetlerimize uygun olmayan hatta yasadışı davranışlarda bulunulduğunu tespit etmiş durumdayız. Öncelikle Edirne esnafı olarak bu şekilde davranan birkaç kişiyi aramızda barındırmamız gerekmektedir. Unutmamalıyız ki bir kişinin yaptığı yanlışlığın cezasını tüm esnaf gelir kaybederek öder. Bizler Kanunların bize verdiği yetkileri kullanarak kurallara uymayan esnafların dükkanlarının kapatılmasına kadar gidecek olan cezaları uygulayacağız. Yapılan bu kadar çalışma ve reklamın birkaç kişi yüzünden heba edilmesine ve tüm Edirne esnafına zarar gelmesine müsaade etmeyeceğimizi belirtmek isterim. Esnaf olarak dikkat edeceğimiz konular çok basit, fiyat tariflerimizi mutlaka asacağız. Özellikle yiyecek içecek sektörünün fiyat tarifelerine çok özen göstermesi gerekmekte. Temizlik ve hijyen konularına önem verip, müşterilerimize güler yüzle davrandığımız taktirde yine bizler kazanacağız. Edirne'de turizmin gelişmesi için herkes gibi esnaf ve sanatkarlarımızın çok duyarlı olduklarını biliyoruz” dedi.
Özellikle Belediye ekiplerinin kontrollerinin sıklaşacağını belirten İnağ “Esnafımızın çalışmalarına özen göstereceğine eminim, Edirne olarak misafirperverliğimizi gelen ziyaretçilere göstereceğiz. Sonuçta kazanan yine biz olacağız” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR