ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
KOSGEB DESTEKLERİ
KOSGEB DESTEKLERİEdirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ KOSGEB destekleri hakkında bir açıklama yaptı. KOSGEB Kanunundaki değişikliğin ardından esnaf ve sanatkarın merakla yeni KOSGEB desteklerini beklediğini belirten İNAĞ “Esnaf ve Sanatkarımız sabırsızlıkla yeni KOSGEB desteklerini bekliyor. Geçmişte KOSGEB'in sağlamış olduğu cansuyu kredilerinden Edirne İlimizde toplam 138 esnaf ve sanatkarımız, toplam 3.851.000 TL kredi kullandı.” Dedi.Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği olarak KOSGEB ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirten EDESOB Başkanı İNAĞ “KOSGEB Tekirdağ Bölge Müdürlüğü ile uyum içerisinde çalışmaktayız. Özellikle cansuyu kredileri başvuruları esnasında başta Bölge Müdürümüz Sayın Ali Vasfi ESKİCİOĞLU ve KOSGEB Edirne sorumlusu Sayın Bedri DÖNGEL Beyler esnafımıza çok kolaylık sağladılar. Kredi kullanan esnaf ve sanatkarlarımızın dışında diğer başvuru yapan esnaf ve sanatkarlarımızın tamamına KOSGEB tarafından onay verildi. Ancak bankalar tarafından çok büyük zorluklar ile karşılaştık.” Dedi. İlimizde yeterli bilgiye sahip olmadan yanlış açıklamalar yapıldığını belirten Emin İNAĞ “KOSGEB Kanunu değişti, ancak daha esnaf ve sanatkarımızın başvurabileceği bir kredi açılmadı. Kurumlar hakkında açıklamalar yaparken daha dikkatli olmamız gerekli. Eksik bilgiler yanlış beyanları ortaya çıkarıyor. KOSGEB'in bizlere sağladığı bir kolaylığı yanlış değerlendiren arkadaşlarımız var. KOSGEB bize üyelerimizi kayıt edebileceğimizi ancak ortada bir kredi olmadığını, erken kayıt yaparsak açılacak kredilerde başvuru sırasında zaman kaybetmeden işlemlere devam edilebileceğini belirtti. Bizde odalarımıza bu konu hakkında bilgi verdik. Cansuyu kredilerinden sonra yapılan başvurular tamamen EDESOB ve KOSGEB'in mutabakatı sonucu üyelerin işlemlerinin hızlandırılması amacıyla yapılmıştır. Ayrıca KOSGEB kredilerinin geri ödemeleri birinci cansuyu kredisinde 18 ay, ikinci cansuyu kredisinde 15 ay olarak belirlenmiştir. Bizler bu sürenin 24 aya çıkarılması için çaba harcıyoruz.” Dedi.Yeni kredi paketi açıklandığı anda tüm odalarımıza gerekli bilginin anında geçileceğini belirten İNAĞ “KOSGEB Kanunu değişti, ancak yetki Bakanlar Kurulunda. Bakanlar Kurulu öncelikleri belirleyip yeni kredi paketlerini açıklayacak. KOSGEB'te bizler gibi Bakanlar Kurulu'nun kararını bekliyor.”Dedi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ KOSGEB destekleri hakkında bir açıklama yaptı. KOSGEB Kanunundaki değişikliğin ardından esnaf ve sanatkarın merakla yeni KOSGEB desteklerini beklediğini belirten İNAĞ “Esnaf ve Sanatkarımız sabırsızlıkla yeni KOSGEB desteklerini bekliyor. Geçmişte KOSGEB'in sağlamış olduğu cansuyu kredilerinden Edirne İlimizde toplam 138 esnaf ve sanatkarımız, toplam 3.851.000 TL kredi kullandı.” Dedi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği olarak KOSGEB ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirten EDESOB Başkanı İNAĞ “KOSGEB Tekirdağ Bölge Müdürlüğü ile uyum içerisinde çalışmaktayız. Özellikle cansuyu kredileri başvuruları esnasında başta Bölge Müdürümüz Sayın Ali Vasfi ESKİCİOĞLU ve KOSGEB Edirne sorumlusu Sayın Bedri DÖNGEL Beyler esnafımıza çok kolaylık sağladılar. Kredi kullanan esnaf ve sanatkarlarımızın dışında diğer başvuru yapan esnaf ve sanatkarlarımızın tamamına KOSGEB tarafından onay verildi. Ancak bankalar tarafından çok büyük zorluklar ile karşılaştık.” Dedi. İlimizde yeterli bilgiye sahip olmadan yanlış açıklamalar yapıldığını belirten Emin İNAĞ “KOSGEB Kanunu değişti, ancak daha esnaf ve sanatkarımızın başvurabileceği bir kredi açılmadı. Kurumlar hakkında açıklamalar yaparken daha dikkatli olmamız gerekli. Eksik bilgiler yanlış beyanları ortaya çıkarıyor. KOSGEB'in bizlere sağladığı bir kolaylığı yanlış değerlendiren arkadaşlarımız var. KOSGEB bize üyelerimizi kayıt edebileceğimizi ancak ortada bir kredi olmadığını, erken kayıt yaparsak açılacak kredilerde başvuru sırasında zaman kaybetmeden işlemlere devam edilebileceğini belirtti. Bizde odalarımıza bu konu hakkında bilgi verdik. Cansuyu kredilerinden sonra yapılan başvurular tamamen EDESOB ve KOSGEB'in mutabakatı sonucu üyelerin işlemlerinin hızlandırılması amacıyla yapılmıştır. Ayrıca KOSGEB kredilerinin geri ödemeleri birinci cansuyu kredisinde 18 ay, ikinci cansuyu kredisinde 15 ay olarak belirlenmiştir. Bizler bu sürenin 24 aya çıkarılması için çaba harcıyoruz.” Dedi.
Yeni kredi paketi açıklandığı anda tüm odalarımıza gerekli bilginin anında geçileceğini belirten İNAĞ “KOSGEB Kanunu değişti, ancak yetki Bakanlar Kurulunda. Bakanlar Kurulu öncelikleri belirleyip yeni kredi paketlerini açıklayacak. KOSGEB'te bizler gibi Bakanlar Kurulu'nun kararını bekliyor.”Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR