ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TÜRK-BULGAR ORTAK YEMEK KÜLTÜRÜ PROJESİ SONA ERDİ
TÜRK-BULGAR ORTAK YEMEK KÜLTÜRÜ PROJESİ SONA ERDİİnağ “Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2006 Ortak Küçük Projeler Fonu kapsamında Avrupa Birliği tarafından hibe almaya hak kazanan Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası olarak yürüttüğümüz “Türkiye-Bulgaristan Ortak Yemek Kültürü (Turkish-Bulgarian Common Food Culture)” adlı projemizin 7 aylık süresini başarı ile tamamladık.”Edirne ESOB Birlik Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ Bulgaristan Haskova Esnaf Odaları ile yaptıkları Avrupa Birliği projesi kapsamında Haskova'da düzenledikleri basın toplantısı ile proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Bulgar Kamuoyuna bilgi verdiklerini söyledi. İnağ “Projemiz kapsamında son faaliyetimiz olan Bulgaristan Haskova'da projemiz kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiğimiz basın toplantısını düzenledik. 30.Haziran.2009 itibarıyla projemiz sona erdi. Çok verimli ve başarılı bir AB Projesi daha uyguladığımız inancındayım. Projemiz kapsamında yaptığımız eğitimler, düzenlediğimiz yemek şöleni, hazırladığımız WEB sayfasının ve yemek kitabının Edirne'mize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” Dedi.Türk-Bulgar Ortak Yemek Kültürü isimli AB Projesi kapsamında hazırlanan www.turkbulgaryemekleri.com isimli web sayfasında proje kapsamında eğitimlere katılan aşçı ve öğrencilere öğretilen yemeklerin bulunduğunu belirten İnağ “Web sayfamıza sınır bölgesinde yöresel olarak yapılan yemekleri koyduk. Bu yemeklerin tamamı eğitimlerde katılımcılara öğretildi. Web sayfamız Türkçe,Bulgarca ve İngilizce olarak hazırlandı. Bu sayede tüm dünyaya hitap etmeyi planlıyoruz. Web sayfamıza üye olan herkes yemek ekleyebilecek. Hazırladığımız yemek kitabında da çok özel yemekler yer aldı. Tüm bul çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle Edirne Valiliği Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi Koordinatörü Yrd.Doc.Füsun Özerdem ve Koordinatör Çiğdem Dönertaş hanımlara destekleri sebebi ile şükranlarımı sunuyorum. ” Dedi.
İnağ “Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2006 Ortak Küçük Projeler Fonu kapsamında Avrupa Birliği tarafından hibe almaya hak kazanan Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası olarak yürüttüğümüz “Türkiye-Bulgaristan Ortak Yemek Kültürü (Turkish-Bulgarian Common Food Culture)” adlı projemizin 7 aylık süresini başarı ile tamamladık.”
Edirne ESOB Birlik Başkanı ve Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ Bulgaristan Haskova Esnaf Odaları ile yaptıkları Avrupa Birliği projesi kapsamında Haskova'da düzenledikleri basın toplantısı ile proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Bulgar Kamuoyuna bilgi verdiklerini söyledi. İnağ “Projemiz kapsamında son faaliyetimiz olan Bulgaristan Haskova'da projemiz kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiğimiz basın toplantısını düzenledik. 30.Haziran.2009 itibarıyla projemiz sona erdi. Çok verimli ve başarılı bir AB Projesi daha uyguladığımız inancındayım. Projemiz kapsamında yaptığımız eğitimler, düzenlediğimiz yemek şöleni, hazırladığımız WEB sayfasının ve yemek kitabının Edirne'mize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” Dedi.
Türk-Bulgar Ortak Yemek Kültürü isimli AB Projesi kapsamında hazırlanan www.turkbulgaryemekleri.com isimli web sayfasında proje kapsamında eğitimlere katılan aşçı ve öğrencilere öğretilen yemeklerin bulunduğunu belirten İnağ “Web sayfamıza sınır bölgesinde yöresel olarak yapılan yemekleri koyduk. Bu yemeklerin tamamı eğitimlerde katılımcılara öğretildi. Web sayfamız Türkçe,Bulgarca ve İngilizce olarak hazırlandı. Bu sayede tüm dünyaya hitap etmeyi planlıyoruz. Web sayfamıza üye olan herkes yemek ekleyebilecek. Hazırladığımız yemek kitabında da çok özel yemekler yer aldı. Tüm bul çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Özellikle Edirne Valiliği Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi Koordinatörü Yrd.Doc.Füsun Özerdem ve Koordinatör Çiğdem Dönertaş hanımlara destekleri sebebi ile şükranlarımı sunuyorum. ” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR