ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ANKARA'DA SİGARA EYLEMİ
ANKARA'DA SİGARA EYLEMİTürkiye Kahveciler Kıraathaneciler Büfeciler Federasyonu tarafından organize edilen TESK tarafından desteklenen ve Ankara Kurtuluş'ta düzenlenen mitinge Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Kahveci ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı Timur Erdoğan, Uzunköprü Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Kaşkaval, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, beraberlerinde odaların yönetim kurulu temsilcileri ile esnaflar katıldı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı konuşmada hükümeti ağır bir dille eleştirdi. Palandöken “Biz sadece sesimizi duyurmak istiyoruz. Biz sigara içilsin sigarayı çok sevdirelim demiyoruz. Kahvehane kültürü sadece Türkiye'ye özgü bir kültürdür. Esnafa zaten bir dokunsan bin ah işiteceksin. Bizi sokağa meydanlara indirirseniz bizimle başa çıkamazınız.” dedi.Ankara Kurtuluş'ta düzenlenen mitinge katılan EDESOB Başkanı Emin İnağ “Türkiye'de 19.Temmuz.2009 tarihi itibarı ile uygulanmaya başlanan sigara yasağını protesto etmek ve esnaf açısından olumlu gelişmelere yol açabilmesi için destek verdik. Uygulamanın çok katı olduğunu düşünüyoruz. Avrupa Birliği'ne üye sınır komşularımızdaki uygulamalara bir incelensin. Dünyada yedinci ülke olduk. Keşke refah seviyesinde de bu kadar yüksek sıralarda olabilsek. Avrupa'da sigara ile ilgili çok güzel uygulamalar var. Ben sigara içilmesini savunan birisi değilim ama insanların özgür iradesidir diyorum. Tabi başkalarını zehirleme hakkını kimse kimseye vermez. Bu durumda bence sigara içilen, içilmeyen bölümler olacağı gibi sigara içilen içilmeyen kahvehane ve lokantalarda olabilir. Herkes özgür isteyen içilen yere gider istemeyen gitmez.” Dedi. Eğer bu şekilde devam ederse işsizler ordusuna en az 20.000 kişinin daha ekleneceğini belirten İnağ “İşsizler ordusuna sigara yasağı sebebi ile eklenecek kişiler ile beraber hükümetin uğraşacağı problem sayısı artar. Günümüzde var olan birçok problem üzerine yenileri eklenmiş olur. Genel Başkanımız Bendevi Palandöken Sağlık Bakanımızdan randevu aldı. Bu konu hakkında tekrar görüşecekler. Umut ediyorum ki olumlu ve doğru sonuçlar alınır.” Dedi.
Türkiye Kahveciler Kıraathaneciler Büfeciler Federasyonu tarafından organize edilen TESK tarafından desteklenen ve Ankara Kurtuluş'ta düzenlenen mitinge Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Kahveci ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı Timur Erdoğan, Uzunköprü Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Kaşkaval, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, beraberlerinde odaların yönetim kurulu temsilcileri ile esnaflar katıldı.
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı konuşmada hükümeti ağır bir dille eleştirdi. Palandöken “Biz sadece sesimizi duyurmak istiyoruz. Biz sigara içilsin sigarayı çok sevdirelim demiyoruz. Kahvehane kültürü sadece Türkiye'ye özgü bir kültürdür. Esnafa zaten bir dokunsan bin ah işiteceksin. Bizi sokağa meydanlara indirirseniz bizimle başa çıkamazınız.” dedi.
Ankara Kurtuluş'ta düzenlenen mitinge katılan EDESOB Başkanı Emin İnağ “Türkiye'de 19.Temmuz.2009 tarihi itibarı ile uygulanmaya başlanan sigara yasağını protesto etmek ve esnaf açısından olumlu gelişmelere yol açabilmesi için destek verdik. Uygulamanın çok katı olduğunu düşünüyoruz. Avrupa Birliği'ne üye sınır komşularımızdaki uygulamalara bir incelensin. Dünyada yedinci ülke olduk. Keşke refah seviyesinde de bu kadar yüksek sıralarda olabilsek. Avrupa'da sigara ile ilgili çok güzel uygulamalar var. Ben sigara içilmesini savunan birisi değilim ama insanların özgür iradesidir diyorum. Tabi başkalarını zehirleme hakkını kimse kimseye vermez. Bu durumda bence sigara içilen, içilmeyen bölümler olacağı gibi sigara içilen içilmeyen kahvehane ve lokantalarda olabilir. Herkes özgür isteyen içilen yere gider istemeyen gitmez.” Dedi. Eğer bu şekilde devam ederse işsizler ordusuna en az 20.000 kişinin daha ekleneceğini belirten İnağ “İşsizler ordusuna sigara yasağı sebebi ile eklenecek kişiler ile beraber hükümetin uğraşacağı problem sayısı artar. Günümüzde var olan birçok problem üzerine yenileri eklenmiş olur. Genel Başkanımız Bendevi Palandöken Sağlık Bakanımızdan randevu aldı. Bu konu hakkında tekrar görüşecekler. Umut ediyorum ki olumlu ve doğru sonuçlar alınır.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR