ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB'TAN KREDİ KEFALET KOOPERATİFİNE ZİYARET.
NESSEBAR VE EDİRNE'E GÖSTERİ MEREZLERİ İSİMLİ PROJE TANITILDI.
Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesi'nin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında tanıtım toplantısı yapıldı.Edirne Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Çetin, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler, Edirne İnşaat Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özkan, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler katıldı.
TEB İLE EDESOB ARASINDA KREDİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
TÜRKİYE'NİN KADIN HİKAYALERİ ÇALIŞTAYI SAMSUN'DA YAPILDI.
EDESOB ESNAF BİLGİ SİSTEMİ HAKKINDA EĞİTİM DÜZENLEDİ.
VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI'NDAN EDESOB'A BASİT USUL VERGİ SEMİNERİ
VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI EDESOB'U ZİYARET ETTİ.
İNAĞ “GIDA SATIŞ VE TOPLU TÜKETİM YERLERİNE KAYIT ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ.”
ELEKTRİKÇİ ESNAFIMIZA MÜJDE
Esnaf Değişim, Dönüşüm, Destek(3D) Stratejisi Belgesi Eylem Planında (ESDEP) yer alan elektrikçi esnafımızın yetki, görev ve sorumluluk sınırlarının yeniden değerlendirilerek arttırılması konusunda yapılan çalışmalar sonuçlandı. Elektrikçi esnafımızın yetkisi bağlantı gücü cinsinden 7-10 kat arttırıldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “ Elektrikçi esnafımızın yıllardan beri yaşadığı sıkıntı ve mağduriyetler önemli ölçüde giderildi. ESDEP kapsamında yapılan çalışma neticesinde elektrikle ilgili fen adamlarının iç tesis yapım işleri yetkisi bağlantı gücü cinsinden 7-10 kat arttırıldı.” Dedi. Elektrikçi esnafını büyük ölçüde rahatlatan “Elektrik İle İlgili Fen Adamlarının Yetki, Görev ve Sorumlulukları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 09 Şubat 2012 tarih ve 28199 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan düzenlemeden çok memnun olduklarını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Bu Yönetmelikte sözü geçen hizmetlerde faaliyette bulunan veya bulunmak isteyen fen adamlarının kayıtları her iş için ayrı olmak üzere, yapılacak işin bulunduğu alana göre Belediye ve mücavir alan sınırları içinde belediyelerin, bu sınırların dışında il özel idaresinin, kayıt bürolarında tutulacak ve bu kayıtların birer kopyaları her yıl sonunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ve fen adamının üyesi olduğu meslek odasına gönderilecektir.” Dedi. İlgili yönetmeliğe ulaşmak isteyen üyelerin kayıtlı oldukları meslek odalarına yada Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne ulaşarak yönetmeliği alabileceklerini belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Yine bu yönetmelik çerçevesinde Valiliğimiz ile görüşerek meslek içi eğitimler düzenleyeceğiz” dedi.
ING BANK'TAN EDESOB'A ZİYARET
Ing Bank Edirne Şubesi Müdürü Can Kutlu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti. Ziyarette Birlik Başkanı Emin İnağ ve Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan ile görüşen Can Kutlu Ing Bank olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Can Kutlu “ Esnaf ve sanatkarlarımıza eşit taksitli ticari kredi, araç kredileri, rotatif kredi, işyeri alımına yönelik gayrimenkul kredisi gibi kredi seçeneklerinde uygun şartlarda kullanım imkanı sağlıyoruz.” Dedi. Esnaf ve sanatkarların ülke ekonomisinin en önemli yapıtaşları olduğunu vurgulayan Can Kutlu “Ing Bank olarak esnaf ve sanatkarlarımızın büyümesi ve ekonomik yönden güçlenmeleri için elimizden gelen her türlü desteği sunmaya hazırız. Genç ve dinamik bir banka olarak tüm imkanlarımız ile esnafımızın yanındayız” dedi. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Ing Bank Edirne Şubesi Müdürü Can Kutlu'nun ziyaretlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman sorunlarının dikkate alınması ve destek sözü bizleri çok mutlu etmiştir. Ekonominin en önemli yapı taşı olan esnaf ve sanatkarlarımızın ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması noktasında bankaların destek olması ve finansman sıkıntısının halledilmesi noktasında kolaylıklar gösterilmesi bizler için önemli. Desteklerinden dolayı Can Kutlu Bey'e çok teşekkür ediyorum” dedi.
ŞOFÖRLER ODALARINDAN TURİZM ALANINDA AB'YE PROJE.
EDİRNE TATLICI BÜFECİ KEBAP VE LOKANTACILAR ESNAF ODASI AB'YE BİR PROJE DAHA SUNDU.
SINIR ÖTESİ İŞBİRLİĞİ PROGRAMINA PROJELERİMİZİ SUNDUK
İNAĞ “BİZ TURİZMİ ARTTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ, BİRİLERİDE DURDURMAYA”
Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve Gümrük Kanunu'nun bazı maddelerinde değiştiren Bakanlar Kurulu Kararı'na Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ tepki gösterdi. Uzun yıllardır Yunanistan ve Bulgaristan ile ticari ilişkileri arttırmak için çaba harcadıklarını, kendi kendimize koyduğumuz kısıtlayıcı kararları kaldırmak için defalarca raporlar sunduklarını belirten İnağ “Biz daha fazla ticaret daha fazla turizm olsun diye uğraşırken karşımıza yeni bir engel daha çıktı.” Dedi. Edirne ESOB Başkanı İnağ “Yunanistan'dan gelen taksilere konan kota, Yurt dışından tamir için gelen araçların teminat engeli ile durdurulması, Kamyonet tarzı araçların yurda girişinin engellenmesi gibi sorunları kaldırmaya çalışırken Hükümetin bu yeni kararı bizde şok etkisi yarattı. Edirne Türkiye'nin Avrupa Birliğine üye iki ülkesine ortak sınırı olan şehir olarak ticaret hacmi çok yüksek olması gerekirken söz konusu uygulamalar yüzünden bu konumundan kesinlikle yararlanamamaktadır. Biz Yunanistan ve Bulgaristan'ı vize konusunda eleştirirken Hükümet bu şekilde bir engel çıkarmasına anlam veremiyoruz. Bölgenin en önemli gelir kaynağı olan turizm'e büyük bir darbe vuracak bu uygulamanın en kısa sürede düzeltilmesi gerekmektedir. Anladığımız kadarı ile Ankara'da çalışan görevlilerin Edirne ile Yunanistan ve Bulgaristan'daki önemli yerleşim yerleri arasındaki yakın mesafeden haberleri yok. Yunanistan'dan yemek yemek için yada çarşıda dolaşmak için gelen yüzlerce insan var. Ve biz bu kişilere “arkadaş artık ayda sadece 4 defa gelebilirsin fazla gelirsen biz senin kullandığın yakıttan ek vergi alacağız. Dolayısı ile gelme.” Diyoruz. Emin İnağ “Edirne ESOB olarak Avrupa Birliği projeleri hazırlayıp turizmin arttırılması ve bölgenin tanıtılması için hazırladığımız projeleri götürdüğümüzde Hükümetin aldığı kararı öğrendik. Bir yandan AB'ye gireceğiz diye uğraşırken, bir yandan da AB ile ilişkileri yavaşlatmanın sebebini anlamıyoruz. Edirne sosyal ve ekonomik yönlerden gelişmiş kabul edilerek teşviklerden mahrum edilmekte ancak açıklanan rakamlarda ise sosyal ve ekonomik gelişmişlik görünmemektedir. Örneğin son açıklanan ihracat rakamlarında maalesef ki Edirne 65.sırada yer almıştır. Bizim düşüncemiz ülkenin gelişmişlik düzeyini eşitlemek için gelişmiş olduğu düşünülen yerlere müdahale ederek oralara zarar verip aşağı çekip, diğer yerlere eşitlemeye çalışmak yanlış bir uygulamadır. Yapılması gereken az gelişmiş olduğu düşünülen bölgelere destek verip onları yukarı çıkarmaktır. Son yapılan uygulama ile Edirne ekonomisine büyük darbe vurulmuştur.” Dedi
KOSGEB İL MÜDÜRÜOĞUZ KILINÇ'TAN EDESOB'A VEDA ZİYARET ETTİ.
EMİN İNAĞ “FRANSIZ MALLARINI BOYKOT EDİYORUZ!”
EMLAK DANIŞMANLIĞI KURSU AÇILIYOR.
PORTÖR MUAYENELERİ KALDIRILDI.
yeni resim
EDESOB EDİRNE İL EMNİYET MÜDÜRÜ CEMİL CEYLAN'I ZİYARET ETTİ.